• Rise Online World Türkiye'nin, hiçbir kurum, kuruluş ve Rise Online World ile bağı bulunmamaktadır. Rise Online Forum gönüllü oyuncular tarafından kurulmuştur.

Yıllardır Usko oynuyorum (Magelerin Lanet nowa Efektleri)

hzljoepr

Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
3
Yıllardır usko oynarım oyunda tek farkettiğim bug fixlenmesi gereken, Magelerin efekt patlaması pc lerin ömürlerine son veriyor uzun yıllardan beri hiç bi şekilde değiştirmediler. umarım bu oyunda öyle olmaz umarım bunu dikkate alırlar yoksa pc lere şimdiden geçmiş olsun kasmaya devam edecekler yani. mageler ssırf güzel nowa atsın diye bizim bilgisayarlarımızın ömrü bitecek. pil gibi elimizde eriyip gidecek. alev alev ateş eden pc lerin sonu gelecek.

Sistem ile alakası yok bilgisayar ne olursa olsun zarar veriyor fazla vbirden efekt patlaması cpu kullanımını %100 e çıkartıyor birden buda zararlı oluyor

bence el atılması gereken en mühim konulardan biri canavar mageler
Canavar magelerden kurtulursak Bilgisayarlarımızı uzun süre kullanabiliriz buda bizi mutlu eder. şimdiden yorum atabilirsiniz yorumlarda bize katılıp pozitif düşünceler verdiğiniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

FrknGkmn

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Bana biraz yaklaşımın troll konu gibi geldi :D yani sen zevk almıyorsun yada bilgisayarının zarar gördüğünü düşünüyor olabilirsin.ama o nova efekti için oyuna dönecek bir kitlede mevcut.Günümüz oyunlarının standardı belli eğer bu standartta bir şey yapılması planlanıyorsa orta seviyenin üstlerine yakın gereksinimleri olan bir oyun ortaya çıkarmaları gerekli.ülkemiz standartları belli ama globale oynamak için bizdeki standartları biraz aşmak gerekli.

KS
hzljoepr

hzljoepr

Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
3
bana biraz yaklaşımın troll konu gibi geldi :D yani sen zevk almıyorsun yada bilgisayarının zarar gördüğünü düşünüyor olabilirsin.ama o nova efekti için oyuna dönecek bir kitlede mevcut.Günümüz oyunlarının standardı belli eğer bu standartta bir şey yapılması planlanıyorsa orta seviyenin üstlerine yakın gereksinimleri olan bir oyun ortaya çıkarmaları gerekli.ülkemiz standartları belli ama globale oynamak için bizdeki standartları biraz aşmak gerekli.
Bak kardeşim bunu nowayı atanlar değil yiyen kitle 'nin pc leri zarar görüyo nowayı atan adam zaten sistemi belli toplamış en kalitelisinden Nowayı yiyen kişilerin sistemi ise dandik sistem olduğundan ötürü CPU o esnada %100 kullanılıyor yani pc lerin ömürleri bitiyor bana aksini ispatlayamazsın bizzat denedim gördüm. yıllardan beri oynuyorum zaten bana aksini ispatlayacak bir kişi bile bulamazsın burada.

FrknGkmn

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
5 yıldır bilgisayar mühendisiyim ama bahsettiğin gibi %100 performansta çalışan işlemcinin öldüğü kanısını ilk defa duyuyorum.böyle bir şey günümüz işlemcilerinde karşılaşılacak bir şey değil. tabi ki her ürünün bir ömrü vardır ama bahsettiğin olay bu ömre etki eden en küçük faktördür. 2000' li yıllardan kalma bir bilgisayar kullanıyorsanız dediğiniz olabilir.

KS
hzljoepr

hzljoepr

Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
3
5 yıldır bilgisayar mühendisiyim ama bahsettiğin gibi %100 performansta çalışan işlemcinin öldüğü kanısını ilk defa duyuyorum.böyle bir şey günümüz işlemcilerinde karşılaşılacak bir şey değil. tabi ki her ürünün bir ömrü vardır ama bahsettiğin olay bu ömre etki eden en küçük faktördür. 2000' li yıllardan kalma bir bilgisayar kullanıyorsanız dediğiniz olabilir.
2000li yıllardan kalma bi bilgisayar kullanıyorum 2003 yılında topladım ama bunun onunla hiç bir alakası yok. Oyunda fazla efekt patlaması fazla işlem yapmasına sebep oluyor bilgisayarın fazla işlem yapan bilgisayarında ömrü yavaşca kısalıyor. Yani sigara nasıl sağlıpa zararlıysa yavaş yavaş ömrü bitiriyorsa Nowa'da pc lerin ömrünü bitiriyor.

OgulcanBey

Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
2
Efektler fazla göze batmayacak şekilde olursa daha iyi olur hem sistemleri yormaz hemde epilepsi hastalarının sara krizi geçirmesini önler ;)

Raidenn

Yeni Oyuncu
RogueMileenaa
Level
0
Tavsiye,Bilgisayarın sağlam değilse pvp oyna.Rise onlinede CPU falan yakarsın sonra yazık olur

Shikato

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Senin bilgisayarın çağ dışı kalmış kardeşim bu devirde novaya kasıyorsa zaten o oyunu oynama :) hatta hiç bir oyunu oynayamazsın novadan fps düşüsü yaşıyorsun sen normal de zaten pk ya girdiğin zaman a fpsin düşer

MrCaLamity

Oyuncu
RogueMaitreyaXayah
Level
2
Oyunun grafik ayarları elbet olucaktır, isteyen low'da isteyen ultra ya da high'da oynar bence düşünülmesi gereken daha önemli meseleler var.

KS
hzljoepr

hzljoepr

Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
3
Tavsiye,Bilgisayarın sağlam değilse pvp oyna.Rise onlinede CPU falan yakarsın sonra yazık olur
Senin bilgisayarın çağ dışı kalmış kardeşim bu devirde novaya kasıyorsa zaten o oyunu oynama :) hatta hiç bir oyunu oynayamazsın novadan fps düşüsü yaşıyorsun sen normal de zaten pk ya girdiğin zaman a fpsin düşer
Oyunun grafik ayarları elbet olucaktır, isteyen low'da isteyen ultra ya da high'da oynar bence düşünülmesi gereken daha önemli meseleler var.
Rise Online için özel pc toplıcam. bunun gibi olmayacak DDR4.