• Rise Online World Türkiye'nin, hiçbir kurum, kuruluş ve Rise Online World ile bağı bulunmamaktadır. Rise Online Forum gönüllü oyuncular tarafından kurulmuştur.

Yeni Hp Pavilion 15-cx0039Nt dizüstü aldım sizce nasıl?

Janissary

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Hp Pavilion Gaming
intel i5 8. Nesil islemci
16 gb Ram
Gxt 1050 ti Ekran karti
Samsung evo 512 ssd
Bu bilgisayarda rise online yi rahat bi sekilde oynayabilormiyim

admin

Administrator
Yönetici
PriestWar
Level
8
@Janissary Öncelikle hayırlı olsun güzel bir makine almışın. Genel Unreal Engine sistem gereksinimlerini düşünecek olursak oyunu rahatlıkla oynarsın.

ReginaMeis

Aktif Oyuncu
RogueReginaMeis
Level
6
Bilgisayarının genel özelliklerini vermişsin ama daha ince detaylarını bilmeden net bir yorumda bulunamayız. Yüzeysel olarak sorun çıkarmaz gibi duruyor fakat I5 işlemcilerinin birsürü versiyonu var, ramin mhz faktörü var, ekran kartının dağıtımcı markası var. Bilgisayarının modelini tam olarak verirsen daha etraflıca bir yorumda bulunabiliriz.

KS
J

Janissary

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Bilgisayarının genel özelliklerini vermişsin ama daha ince detaylarını bilmeden net bir yorumda bulunamayız. Yüzeysel olarak sorun çıkarmaz gibi duruyor fakat I5 işlemcilerinin birsürü versiyonu var, ramin mhz faktörü var, ekran kartının dağıtımcı markası var. Bilgisayarının modelini tam olarak verirsen daha etraflıca bir yorumda bulunabiliriz.
Hp Pavilion 15-cx0039Nt

ReginaMeis

Aktif Oyuncu
RogueReginaMeis
Level
6
Detaylarına baktığımda çok fazla sorun çekmeyeceksin gibime geliyor. Diğer parçalarına göre en düşük kalan donanımın işlemci. Leptopa göre normal. Oyunumuzun güzel optimizasyonla çıkacağını düşündüğümüzde sorun olmayacaktır (y)

MrCaLamity

Oyuncu
RogueMaitreyaXayah
Level
2
Güle güle kullan, bence ideal üstü bir laptop almışsınız. Oyun için nedense laptoplara bir türlü ısınamadım. Çok üst düzey bir laptopta olsa beni hiç tatmin etmiyor.

TheGadap

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Güle güle kullan açıkçası bende masa üstünü kardeşime vereceğim den bı diz üstü arayışına gireceğim , madem oyun henüz çıkmadı ve alfa kayıtlarına yetisemedik bana da tavsiye ve önerebileceğiniz makina varmıdır?

MrCaLamity

Oyuncu
RogueMaitreyaXayah
Level
2
Güle güle kullan açıkçası bende masa üstünü kardeşime vereceğim den bı diz üstü arayışına gireceğim , madem oyun henüz çıkmadı ve alfa kayıtlarına yetisemedik bana da tavsiye ve önerebileceğiniz makina varmıdır?
Bu yeterli olur mu acaba :p yoksa bi fiyat aralığın var mı ? :D

TheGadap

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
hediye ise elbette yeterli olur.
:sleep:bu günkü günümüzü baz alırsak fiyat aralığı oyunun üstesinden gelebilecek en uygun fiyat. Aşırı basit bı öneri ama teşekkür ederim (n)

LynKeus

Oyuncu
RogueLynKeus
Level
3
Hp Pavilion Gaming
16 gb Ram
Gxt 1050 ti Ekran karti
Samsung evo 512 ssd
Hayırlı olsun güzel laptop,Güzel günlerde kullanırsın inş.
Hpnin bu serilerin de tek sorun klavye özellikle Ko oynuyorsan fn tuşunu biostan ayarlaman gerekiyor f2 f3 yapamıyorsun direk, diğer bir sorunun da ileride ısınma ve fan sesi şikayetin olacak sana tavsiyem 2. Yıl dolmadan HP BDH a gönderip fan bakımı ve toz temizliği yaptır daha uzun ömürlü kullanırsın.

AYEMHERE

Oyuncu
MageCalista
Level
2
Güle güle kullan Rise Online oynamayı nasip etsin sana :)

KS
J

Janissary

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Fn tus ayarini biostan yaptim ama zaten harici klavye
Hayırlı olsun güzel laptop,Güzel günlerde kullanırsın inş.
Hpnin bu serilerin de tek sorun klavye özellikle Ko oynuyorsan fn tuşunu biostan ayarlaman gerekiyor f2 f3 yapamıyorsun direk, diğer bir sorunun da ileride ısınma ve fan sesi şikayetin olacak sana tavsiyem 2. Yıl dolmadan HP BDH a gönderip fan bakımı ve toz temizliği yaptır daha uzun ömürlü kullanırsın.
Fn tys ayarini biostan yaptim zaten harici klavye kullaniyorum isinma problemi icinde rampage sogutucu aldim herseyi en ince ayrintisina kadar dusundum cevabin icin tesekkurler :)

LynKeus

Oyuncu
RogueLynKeus
Level
3
Fn tus ayarini biostan yaptim ama zaten harici klavye

Fn tys ayarini biostan yaptim zaten harici klavye kullaniyorum isinma problemi icinde rampage sogutucu aldim herseyi en ince ayrintisina kadar dusundum cevabin icin tesekkurler :)
Rica ederim iyi günlerde kullan 😀

IITURKII

Yeni Oyuncu
RogueIITURKII
Level
0
Hp Pavilion Gaming
16 gb Ram
Gxt 1050 ti Ekran karti
Samsung evo 512 ssd
Rahat rahat oynarsın tık etmez. Tabi ki yazılımsal bir optimizasyon problemi oyun içinde olmazsa. Mesela hoi4 oyunu, problemliydi. En baba bilgisayarda oynasan bile kasıyordu.

Veezy

Yeni Oyuncu
WarriorVeezyIsBack
Level
0
Rahat oynayacağını düşünüyorum.