• Rise Online World Türkiye'nin, hiçbir kurum, kuruluş ve Rise Online World ile bağı bulunmamaktadır. Rise Online Forum gönüllü oyuncular tarafından kurulmuştur.

Rise Online World patent sorunsalı ?

karagulle5

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
SSS sıkça sorulan sorular da patent rokosoft firmasına ait yazılmış fakat patent sorgulama da oyunun klasgame e ait olduğu görülüyor ve bu kanıtlandı neden böyle bir yanlış cümle ile bilgilendirildik sss de ?

admin

Administrator
Yönetici
PriestWar
Level
8
Dünden beri bu durumları bende takip ediyorum ama bu neden bir problem oldu bilemiyorum. Oyun başka bir oyunun PVP sürümü olsa hadi bunu araştırmak mantıklı olurdu. Fakat tamamen farklı bir oyun motoru ile yapılmış farklı bir oyun görüyoruz. Kimin sponsor olduğu kimin tescil hakkına sahip olduğunun ne önemi var ki ?

KS
K

karagulle5

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
benim için problem olan şey şu SSS ye yazdıkları cevap neden rokosoft ? oraya klasgame yazmaları gerek miyor muydu ? Çünkü araştırıldı ve oraya yazılması gereken şeyin klasgame olduğu görülüyor.
Ya patent araştırmasında bir sıkıntı var veyahut verilen cevap yanlış bu durumun aydınlatılması gerekiyor. İnsanların içinde şüphe olmamalı
kalitesi yüksek bir şeyler beklerken bu kadar küçük ayrıntılarda takılmamamız gerekiyor bence

ReginaMeis

Aktif Oyuncu
RogueReginaMeis
Level
6
... Oyun başka bir oyunun PVP sürümü olsa hadi bunu araştırmak mantıklı olurdu. Fakat tamamen farklı bir oyun motoru ile yapılmış farklı bir oyun görüyoruz. Kimin sponsor olduğu kimin tescil hakkına sahip olduğunun ne önemi var ki ?
İnsanların ağzı torba değil ki büzesin. Ağzı olanın umarsızca konuştuğu bir dünyadayız. Daha önceden yoğunlukla e-pin satışı yaptığı bir oyuna "nispeten" bayağı benzeyen bir oyunun patentlerinin sahibi olduğunun duyulması saçma sapan tartışmalara konuşmalara yol açabilir diye böyle bir yol izlenmiş olabilir. Benim çok umrumda değil. Delikli boncuk yerde kalmaz. "Nispeten" benzeyen oyunun yöneticileri, kullanıcılarının istediği şeyleri; bırakın çok geç gerçekleştirmek bir yana dursun, direk umursamadıkları için, "kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla" mantığıyla ondan ona istek ondan buna bilgi üzerine birşeyler yapmaya çalışıldığı için, o oyun çok kötü hallere geldi. Şimdi o oyunun maksimum potansiyelini Allah'ın izniyle bu oyun gerçekleştirecek. Forumunda bile tespit edilen bugları dakikalar içinde çözen @admin olan bir oyunun yazılım ekibi de aynı karakterde olacak, oyuncuların isteklerine kulak vereceklerdir diye düşünüyorum. Bu süreçte alfa ve beta sürümlerindeki geri dönüşler çok önemli olacaktır.

Tekitekurin

Leader of Booster
WarriorTekitekurin
Level
4
Oyunun net sahibi klasgame demek ne kadar doğru bilmiyorum. Oyun yapımcıları şunu söylüyor yanlış hatırlamıyorsam eğer. Yanlış ise lütfen beni düzeltiniz. Bir çok firma ile masaya oturduk ancak bizim istediklerimizin tamamını veren firma Klasgame oldu ve bize sponsor oldu yani finanse etti. Ben bir girişimi finanse ediyorsam ( melek yatırımcı ) tüm oyuna sahip olabileceğim anlamına gelmiyor. Belki de sadece satış hakları klasgame e ait olacak belki yüzdesel bir birim ortaklıkları var bu da @admin belirttiği kimi bence kimseyi ilgilendirmiyor. Telif kısmına gelince ise telif çok kapsamlı bir olay. Kimse bu oyunda ki karakterler KO ya benziyor diye telif açamaz. Zira binlerce mmorpg oyunu mevcut ve belki yarısında TROLL mobu vardır. Yada ne bileyim GOLEM mobu mevcuttur. Bunların kaşının üzerine bir kulak diğerinden farklı kılar ve buda o oyuna özgü yapar. Oyunların kaynak dosyaları üzerinden bir telif yiyebiliyorsunuz diye düşünüyorum. Bu oyunun KO'dan direkt olarak motoru dahi farklı. U4 tabanlı bir oyundan bahsediyoruz. Günümüze uygun grafikleri ve mekanikleri olan bir oyun olacak gibi. Başlı başına bu bile bir telif ihtimalini ortadan kaldırabilir. Warriorun elindeki raptor benzeri item yada magenin alan atması yada el kaldırma efecti tüm ko camiasını heyecanlandırıp oyunu hypelar iken bambaşka birşeyin karşımıza çıkmayacağını kimse garanti edemiyor. Oyun belkide bir WOW oyun akışı benzetmesine sahip yani bunları konuşmak için kesinlikle erken olduğu kanaatindeyim. Alfa testi kafamızdaki çoğu soru işaretini ortadan kaldıracaktır. Ancak bu kadar büyük yatırım, büyük emek telif yersek kısmını kendisine sormuş ve önlemini almıştır. :)

CanX

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
SSS sıkça sorulan sorular da patent rokosoft firmasına ait yazılmış fakat patent sorgulama da oyunun klasgame e ait olduğu görülüyor ve bu kanıtlandı neden böyle bir yanlış cümle ile bilgilendirildik sss de ?
Oyun firması olan RokoSoft’un adresi Klasgame ile aynı görünüyor. Neden?
Ayrıca RokoSoft 2019 yılında kurulmuş bir firma ve 3 yıldır proje üzerinde çalıştığınızı belirtiyorsunuz. Açıklar mısınız bu durumları?

Rokosoft ekibi olarak (o zamanlar 6-7 kişiden oluşan bir ekip) hazırlık ve fikir aşamasını da katarsak 2016 yılında, birçok firma ile görüştük. Klasgame tüm şartlarımızı kabul eden tek firmaydı. İlk başlarda her şey çok daha yavaş ilerliyordu çünkü çok az kişiydik. Zamanla ekibimiz genişledikçe işler de hızlandı ve sonunda bu aşamaya gelindi. Sonuç olarak 2019 yılının yaz ayında kendi firmamızı resmen kurmuş olduk. Klasgame e-pin bayilerimizden birisi olacaktır.

KS
K

karagulle5

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Oyun firması olan RokoSoft’un adresi Klasgame ile aynı görünüyor. Neden?
Ayrıca RokoSoft 2019 yılında kurulmuş bir firma ve 3 yıldır proje üzerinde çalıştığınızı belirtiyorsunuz. Açıklar mısınız bu durumları?

Rokosoft ekibi olarak (o zamanlar 6-7 kişiden oluşan bir ekip) hazırlık ve fikir aşamasını da katarsak 2016 yılında, birçok firma ile görüştük. Klasgame tüm şartlarımızı kabul eden tek firmaydı. İlk başlarda her şey çok daha yavaş ilerliyordu çünkü çok az kişiydik. Zamanla ekibimiz genişledikçe işler de hızlandı ve sonunda bu aşamaya gelindi. Sonuç olarak 2019 yılının yaz ayında kendi firmamızı resmen kurmuş olduk. Klasgame e-pin bayilerimizden birisi olacaktır.
Teşekkürler benim için zaten o kadarda mühim değil isterse bana versinler firma sahipliğini mesele şu hilesiz bugsuz temiz düz bir oyun olsun
hepimize hayırlı olsun. Birçok oyuncu gibi sabırsızlıkla heyecanla bekliyoruz piyasaya sürülmesini.

jongwum

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Bu açtığın konu buraya ait değil lütfen forumu düzgün kullanalım burası oyuncu tanıtım tanışma formu.

Katzfiel

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
5 şubatta yeni bir talepde bulunmuşlar cevabı 3/4 ay sonra yayınlanır diyor hayırlısı.