• Rise Online World Türkiye'nin, hiçbir kurum, kuruluş ve Rise Online World ile bağı bulunmamaktadır. Rise Online Forum gönüllü oyuncular tarafından kurulmuştur.

Duyurular Rise Online World Alfa Öncesi Bilgilendirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

admin

Administrator
Yönetici
PriestWar
Mesajlar
254
Tepki puanı
305
Puanları
63
Level
8
Merhaba,

Sabır ve sükunetle süreci takip eden, eleştirse dahi bunu uygarca yapabilen tüm takipçilerimize selam olsun. Çok küçük bir azınlık olsa da bazı takipçilerimizin aklında soru işaretleri oluşmuş. Aşağıdaki bilgilendirmeyi yapmam bu açıdan elzemdir.

Anti-cheat güvenliğin sadece bir ayağıdır. Anti-cheat ile her saldırıyı veya tehdidi engelleyemezsiniz, üçüncü parti yazılımları gibi yalnızca bazı temel tehditler için uygularsınız. Anti-cheat uygulamasının yanı sıra bizim de birçok ek güvenlik geliştirmeleri ve önlemler aldığımızı belirtmiştik. Bu güvenlik uygulamaları sağlıklı bir oyun sunmada çok büyük önem taşımaktadır. Araba çarpışma testlerinde olduğu gibi tüm güvenlik önlemlerini uyguladıktan sonra bir takım testler yaparsınız, nihayetinde insanların sorunsuz kullanmalarını amaçlarsınız. Günlerdir yaptığımız saldırı testlerinde istenen güvenlik düzeyine gelinmemesi (veya arabalarda olduğu gibi ideale yakın çarpışma sonucunun henüz alınmaması) nedeniyle oyunu siz değerli oyuncularımızın deneyimine sunmayı istemedik. Anti-cheat aktivasyonu alındı ancak genel güvenlik istediğimiz kadar yüksek seviyede değil. Sizleri de saldırı ve güvenlik testlerinin büyük başarıyla tamamlanmadığı bir aşamaya dahil etmek istemedik.

Oyun türleri birer denklem ise; MMORPG, bu türler içinde en çok bilinmeyene sahip denklemdir. Yıllarca da hesap yapsanız hatalar ve sorunlar çıkabilir. Birkaç saat öncesinde bildirdiğimiz durumlarda bile son dakika sorunlar yaşanabilir. Önemli olan sorunları çözme eğiliminin gösterilmesidir. Tarihler tutmayabilir, güncellemelerde sorunlar çıkabilir, bu tür sorunlara daima hazırlıklı olmanız gerekir. MMORPG'de dünyanın en iyi firmaları dahi kesin ve net konuşamaz. %100 başarıyla tamamlanan güvenlik testlerinizin dahi sonucunda sorun yaşamanız her zaman ihtimal dahilindedir, öyle de hazırlıklı olmak gerekir.

Bazen bize bildirimlerde bulunuyorsunuz, her hadsizliğe karşı cevap veremeyiz, zamanla yapacağımız çalışmalar en güzel cevap olacaktır. En ufak fırsatta firmayı karalamaya çalışacak insanlar elbette olacaktır. Eleştirilere açığız ancak testleri bile başlamamış bir oyunun geleceği hakkında haksız itham ve mesnetsiz iddialarda bulunmak da iyi niyetli bir yaklaşım değildir. Ufku dar insanlar söylemlerine devam edecektir, bu tür kişiler nihayetinde başarısız olmaya ve yanılmaya mahkumdur.

Gecikmelerden dolayı en büyük zararı firmanın gördüğünü unutmayınız. Ayrıca bu aşamalardaki gecikmeler resmi açılış tarihine etki etmemektedir, tüm birimler kendi alanlarındaki çalışmalara devam etmektedir. Sanat ekibinin görsel çalışmalar yapması diğer alanlarda çalışma olmadığı anlamına gelmiyor.

Güzel sonuçlar alıyoruz. Çok yakında görüşmek üzere.

Hoşça kalın, sağlıklı kalın.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst