• Rise Online World Türkiye'nin, hiçbir kurum, kuruluş ve Rise Online World ile bağı bulunmamaktadır. Rise Online Forum gönüllü oyuncular tarafından kurulmuştur.

Rise Online tek server mı olacak ?

SSchutzs

Yeni Oyuncu
WarriorSSchuzstaffel
Level
0
Knıght Online gibi bir oyun tek server'da 4 5 bin user ile kasmakta lag, dc gibi problemler sürekli yaşanmakta. Düşüncem tek server'da oyunun şimdiden yüsek user çekmesi lag, dc gibi problemlerin nasıl altından kalkabilecekleri ?

ReginaMeis

Aktif Oyuncu
RogueReginaMeis
Level
6
Knight Online çok eski bir oyun. 2020'de çıkacak bir oyun ile karşılaştırmak doğru olmayacaktır. Kullanıcıları serverlara bölmenin doğru olacağını düşünmüyorum fakat optimizasyon yapılması da şart. Layering mantığı kullanılabilir belki.

admin

Administrator
Yönetici
PriestWar
Level
8
Sunucu kapasitesi ve kanal sistemi ile alakalı burada bir bilgi mevcut. 15000 ve 30000 arasında destekleme sağlanabilir diyor. Ben birden fazla sunucu gelebilir düşüncesindeyim. Çünkü çok büyük bir kitle ile karşı karşıya kalınabilir.

Umtcqm

Yeni Oyuncu
RogueExpectatioN
Level
0
Bence tek sunucu olmalı içinde Knight online yaptıgı gıbı 1 2 3 4 5 6 7 dıye kanallar acılmalı tum kullanıcılar tek sunucu uzerınde harıka olabılır bunu 2020 yılında bı zahmet basarmalılar ardream cz gıbı bırde levellere gore pvp alanları yapıldımı tadından yenmez.

LynKeus

Oyuncu
RogueLynKeus
Level
3
Bence tek sunucu olmalı içinde Knight online yaptıgı gıbı 1 2 3 4 5 6 7 dıye kanallar acılmalı tum kullanıcılar tek sunucu uzerınde harıka olabılır bunu 2020 yılında bı zahmet basarmalılar ardream cz gıbı bırde levellere gore pvp alanları yapıldımı tadından yenmez.
Çok mantıklı bir yorum olmuş oyuncu kitlesi belli olmayacak tabi ki ilk başta bir kaç sunucu açarak içlerinde tekrardan kanallar açılması mantıklı yoğunluk durumuna bakılarak sunucuları azaltıp kanalları arttırabilirler diye düşünüyorum.

IITURKII

Yeni Oyuncu
RogueIITURKII
Level
0
Oluru var mı yok mu bilmiyorum ama 3 Server açacağına 1 Servera 10 kanal aç, rahat rahat herkes girsin oynasın. Oyuna farklı farklı serverler açılmasının 2020 yılında ne gibi faydası olacağını çok merak ediyorum. Mesela BDO oynadığım zamanlar istediğin Servera girebiliyordun charınla, yani onlar bir nevi, kanallara ad koymuşlardı. Kanal1 değil de abc, kanal 2 değilde cde gibi. Yani oyun genel olarak tek Server ve harika işliyordu. Tüm yayıncılarla tüm GODlarla aynı yerde olmak, arkadaşlarınla ayrı gayrı olmamak. Ve tüm oyunun tek elden yürümesi çok güzel duygu

deneme123

Yeni Oyuncu
Roguepathofexile
Level
0
oyun Path of Exile gibi 2 serverdan oluşmalı her zaman. ilki Standart lig ikinciside yeni açılan server. Lig gibi olacak yeni serverda 2 sene oynayınca server karakterleri standart lige taşınacak ve yeni bir server baştan başlayacak bu sonsuz döngüde devam edecek. Bu şekilde serverlarda player eksikliği pk eksikliği gibi bir şey kalmayacak

Frostdark

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Bu sorunun cevabı sanırım oyunun alfa ve beta sürecinde net bir şekilde anlaşılacak..