• Rise Online World Türkiye'nin, hiçbir kurum, kuruluş ve Rise Online World ile bağı bulunmamaktadır. Rise Online Forum gönüllü oyuncular tarafından kurulmuştur.

Rise Online Hayat OFFline. Çok kapsamlı bilgilendirme

jamilam

Yeni Oyuncu
WarriorJamilamCastte
Level
0
Merhaba arkadaşlar DİSCORD'da olduğum kadaryla GM ler'den edindiğim bilgilendirmeleri sizlerle paylaşmak istedim.

1) Oyun başlangıçta 70 lvl seviyesinde olacak diğer haritalar lvl sınırlandırmaları oyun içinde monotonluk olmasın diye aşama aşama gelecek.

2) Oyunun dinamikliliğini sürekli halde tutmak için ileriki yıllarda 3. ve 4. IRK'lar eklenecek. Yeni zırhlar ve silahlar görevler haritalar aşama aşama belirli aylar ve yıllar aralığında gelecek.

3)P2W olmaması için +8 ve sonrası basılan itemler RUH bağı olacak ve yıl sonunda bu ruh bağlarını sökmek için verilecek item oyun içinde görevleri tamamlamış sezonda belli bir başarı elde etmiş oyunculara 1 2 tane olmak kaydı ile verilecek.

4)Silahlar +1 iken hem normal hem ruh bağı olarak düşebilir

5) Silahlarda RÜN sistemi olacak istediğiniz yada beğendiğiniz bir silahı RÜN sistemi ile boslardan ve görevlerden alacağınız RÜN ler ile istediğiniz özellikleri ekleyebileceksiniz
(Örnek: KO da H2 GİGA bir çok insan aşıktır ama iş yapmaz mesala ama rün ekleyerek wirinom yada raptor gibi yüksek ap lere yada özelliklere çekebileceksiniz)

6)Haritalar da PVP kesin PVE kesin olmama kaydı ile PORT lar açılıp bu portlarda süreli görevler ve zindanlara geçiş yapabileceksiniz.

7) Başka insanların fırsat eşitliğini bozacak 2 ırk arasındaki ittifaklar yasak olacak ve ilk uyarıya uymayanlar ban yiyecek.

8)KO dan örnek verecek olursak VALKR, KANAT,TATO,PATHOS GLOVES, gibi karakteri güçlendiren pus itemleri olmayacak bunun yerine savaş puanı sistemi ile clana seviye atlatarak bu özellikleri tüm clan üyeleri alacak tahmini 15 seviye clan olacak ve her seviyede pelerinler açılacak. Bu benim en sevdiğim özellik çünkü clanlar bu özellikler için PVP den çıkmayacak Pelerinlerin animasyonları olacak.

9) Kozmetik ürünler özellik vermeyecek vernelerde %1 çok nadiren %2 özellikte olacak bu pvp ve pve de insanları etkilemeyecek

10) 1 gecede ÜST seviye karakterler dizilemeyecek Ruh bağları ve Görev sistemleri bunun önünü alacak ama bu şu anlamada gelmiyor parayı çok basan elbette birazdaha erken yapabilecek diğer oyunculardan satın alabildiği itemlerle.

11) 30 Ağustostan sonra ortalıkta gözükmeme sebeplerine gelince o günkü etkinlikte CORONA çıktı o yüzden 14 günlük karantina süresine girdiler ve çıkar çıkmaz oyuncuların isteklerine kulak verip haritada moblarda itemlerde ve karakter animasyonları ve karaterlerin baştan tasarımları hakkında çalışmaya başladılar çalışma sonuçlarını DİSCORD adreslerinde paylaşıyorlar.

12) Oyunu oynayan insanların yaş ortalamasını biliyorlar bu yüzden çalışan kesimi düşündükleri için mesala bir günde 20 saat akitf bir oyuncu 100m exp kasacaksa çalışan bir insan 60 m kadar kasacak bu şekilde çalışıp ama günde 4 5 saatten falza zaman ayıramayacak insanları düşünmüşler ama daha çok emek harcayan illaki önde olacak.

13) Yine çalışan insanları ve uzun süre aktif oynayan insanları düşündükleri için mental yorgunluk olmasın bu bir eğlence oyunu diye PUS'ta gennie bedava olacak. Gennie ne dir diyen arkadaşlara söyleyim AF.K iken charın PVE haritasında exp (lvl) kasmasını sağlayan oto prgoram.

14) solo takılacak arkadaşlar için solo girilen zindanlar olacak bu zindanlarda exp item para kasma imkanları olacak.

15) pvp de port'lar açılacak bu prot'lar karşılıklı 2 şer 8 er ve ya sınırsız gibi çeşitlilikte olacak bu port'lar zindanlara açılacak bu zindanlarda bosların kutuları yanlış duymadıysam kim keserse kessin ortaya açılacak yani ultra rekabet olacak bu zindanlarda.

16) Karakter seçim ekranında karaterinizi şişman aşırı zayıf uzun yada cüce yapabileceksiniz.

17) 24 saat aktif GM sistemi olacak aynı zamanda çevirim içi telefon sms whatsap canlı destek hatları olacak. Oyun içi bug, hile ,3. part yazılım, ve ya oyuncuları rahatsız eden tutum sergileyen oyuncular olsun oyun içi açılacak ekranda anlık bildirim yapabilecek GM le iletişime geçebileceksiniz.

18) Oyunu premiumsuz da oynayabileceksiniz ve 2 fark dışında farkı olmayacak
1. fark sezon sonunda verilen ödüllerde premiumlu oyuncular nadir eşyalar kazanabilecek
2.binek ve kozmetik alış verişinde bir adım önde olacaklar mesala bazı binekler daha hızlı gidecek PVE haritalarında onları premiumlular alabilecek.
bu çok çok çok çok çok çooook düşük bir gelir oyun yapımcıları için çünkü bu adamlar nasıl para kazanacak diye soruyor insan.

19) Oyun içi para alım satımı olacaktır illaki yani siteden oyun parası alıp satabileceksiniz bu WOW da bile var diye biliyorum çok az oynadığım için tam etraflı bilgim yok wow hakkında.

20) pazar sitemi 2 türlü olacak
1. si itemi alıp satarken çevirim içi olacağınız sistem.
2. si itemi bir NPC ye verip ya açık artırma ya da istenilen net para karşılığı.
2. sistemde çevirim dışı olabilecek ya da pvp, pve de olduğunuzda iteminiz satılabilecek.

21) Oyunun alfa ve kapalı betaları 2020 içinde gelecek yani 1 aya peş peşe gelecek. Açık betası ve resmi açılış 2021 den sonra ilk bahar gibi olur diye düşünüyorum çünkü sezonunda açmak isterler sizinde belli bir potansiyel kitleye oyun sunma şansınız olsaydı sizde okulların kapanmasına yakın açmak isterdiniz bence de olması gereken bu.

22) açık betada alınan puslar kasılan exp ler ve kazanılan itemler gitmeyebilirmiş yani sunucu resmi olarak açıldığında mesala 70 lvl kastun üzerinde +7 +8 karışık zırh ve silahlar var ve takıların +0 +1 seviyelerinde bu şekilde offical da devam edebilecekmişsin gibi bir duyum aldım. İşte benim beğenmediğim tek yer burası, en baştan söyleyecekler oyuncular razı olacak bence itemlerin ve karakterlerin silinmesine çünkü haksız bir rekabet olacağını düşünüyorum. Bir düşünün insanların okulları bitiyor oyun açılıyor bir giriyorlar etrafda itemli 70 lvl charlar ve bunlar 1 lvl olarak başlıyor ben direk çıkardım oyundan bu benim şahsi görüşüm tabiki. O yüzden en başından uyarılmalı açık betada oyuncular, Offical da her şey baştan başlanacak konusunda. Zaten açık betada oynayan adam oyunu çözecek bu ona yeter bile..
23) Makro yasak olacak pvp de makronun önünü almak için belirli bir can seviyesinin altındayken kritik atan sikiller gelecek rogueler için. Warriorlarda vurdukça can dolduran sikil olacak yani tek bir sikile basıp vuramayacaksınız bir kaç sikille oynayacaksınız ayrıntılı bilgiyi sitelerindeki karakter özelliklerinden bakabilirsiniz.

BEN KO DA Fire Drake paketi gelmeden önce gold prelerin girdiği deneme sunucusunda oynamıştım geldiği anda hemen pach atıp oyuna girdim arkadaşımla ve shell görevlerini chitin görevlerini mavi kutu görevlerini yapmıştım +1 shelleri 10 gb den aynı gün satmıştım chitinleri 5 6 gb den satmıştım yan charların in hostesin tüm slotları silver bar ve 21.000.000 la dolmuştu üstüne yeşil kutudan ii atmıştı onuda 9 gb ye satmıştım 4 hafta sonra 500m den +7 shell set 10 gb ye +8 raptor almıştım ve takılarımı +1 +2 yapmıştım +5 +6 fp li charla pk atar gezerken full charım olmuştu bilgiyi fırsata çevirmiştim yani bilgi bu insanlara zaten fazlasıyla yetecektir.

HER PAZAR SAAT 21:00 da GM ler Rise Online Discord da soruları yanıtlıyor ve oyun ile ilgili yeni gelişmeleri canlı olarak bizlerle paylaşıyor. BU AKŞAM BİLGİ EDİNMEK İSTEYENLER GELSİN