• Rise Online World Türkiye'nin, hiçbir kurum, kuruluş ve Rise Online World ile bağı bulunmamaktadır. Rise Online Forum gönüllü oyuncular tarafından kurulmuştur.

Riot vs Rokosoft Kapalı Beta Stratejileri Kıyaslaması (Valorant - Rise Online World)

ROW heyecanınız hala...


  • Kullanılan toplam oy
    6

deathproxy

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Mesajlar
10
Tepki puanı
4
Puanları
3
Level
0
Herkese merhaba,

Bildiğiniz gibi yakın zamanda Valorant kapalı beta sürecine twitch üzerinde rekor üstüne rekor kırarak başladı, daha önceden Riot'un bu oyun çalışması Project A olarak lanse edilmiş, türü belirtilmiş ama içerik hakkında hiçbir duyuru yapılmamıştı. Ta ki Mart ayının sonuna kadar, ardından 3 Nisan'da basına ve yayıncılara açıldı ve 7 Nisan'da da drop yöntemiyle diğer kullanıcılar dahil olmaya başladı. Şu anda bir Hype oldu gidiyor. 2 hafta önce neredeyse kimse oyun hakkında bir şey bilmiyordu.

Bir Valorant oyuncusu olarak aklıma nedense Row ve Rokosoft geldi. Çünkü Şubat ayından beridir hepimiz kapalı betası açılacak bu oyunu bekliyoruz, özellikle evimizde hapisken bu dönemde.

Rokosoft oyunun 2 ay içerisinde teste açılacağını Şubat ayının başında yayınladığı fragmanla duyurdu (yanılmıyorsam 11 Şubat), ancak o zamandan bu zamana kayıtlar yapılsa da farklı bir duyuru yapılmadı tarih ve sistem gereksinimleri hakkında. Hatta sistem gereksinimleri belirtilmeden kayıt alındı. Bu iki firmanın izlediği strateji hakkında ne düşünüyorsunuz? ROW'un geçip gitmekte olan Hype treni tekrar bizi kazanabilecek mi?

Dipnot: Valorant oynayanlar varsa özelden ulaşabilir, beraber girebiliriz :)
 
Son düzenleme:

MrCaLamity

Oyuncu
RogueMaitreyaXayah
Mesajlar
73
Tepki puanı
33
Puanları
18
Level
2
Riot ile ROW'u kıyaslamak çok adaletsizlik olur. Birisi dünya üzerinde kendisini ispatlamış bir çok platforma kendisini adapte etmiş başı çeken espor üzerinde neredeyse lider olan firma diğeri ise kısıtlı bütçe ve alıntılarla ortaya yeni bir ürün çıkarmaya hazırlanan yapım.

Hype durumuna gelirsek sana kesinlikle katılıyorum bunda her ne kadar covid-19 virüsünün etkisi olsa da sürecin ametörce yönetilmediğini göstermez. Fakat, hype durumu ne kadar kaybolsa da insanlarda zamandan dolayı bu oyunu hiç istemeyen tayfa bile setup yapıp oyunu deneyecek bundan hiç şüphem yok.

Valorant anında çok popüler oldu ve tutuldu ama unutmayalım ki apex'te öyleydi fakat güncelleme konusunda sınıfta kaldığı için popülaritesi anında bitti ve sınıfta kaldı diyebilirim. Riot bu konuda usta olduğu için ben hype durumunun bitse de oyunun tutacağı ve belli kesime hitap edeceği kanaatindeyim. Yamalar olsun, espor olsun reklam olsun hem yeterli bütçe hemde yeterli reklamı var.
 
Üst