• Rise Online World Türkiye'nin, hiçbir kurum, kuruluş ve Rise Online World ile bağı bulunmamaktadır. Rise Online Forum gönüllü oyuncular tarafından kurulmuştur.

Razu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

admin

Administrator
Yönetici
PriestWar
Level
8
Yetenekli ve disiplinli bir büyücüdür Razu. Hayatı boyunca imparatorluk için çalışmış, kendini ülkesine adamıştır. Razu Protean’ın en büyük ve en iyi korunan şehri Lazar’da yaşamaktadır. Razu’nun Protean’dan daha çok sevdiği tek bir şey varsa o da karısı Luna’dır. Her şey güzel giderken günün birinde Luna geçmişinden gelen bazı anıları çok canlı bir şekilde hatırlamaya başlar. Korkunç bir ölüm, korkunç bir kaza yaşamış ve canından çok sevdiği oğlunu, kendi dikkatsizliği yüzünden çıkan bir yangında kaybetmiştir. Bu durumla yüzleşecek gücü yoktur. Günler Razu ve Luna için kabusa döner. Razu karısına yardım etmek ister, her yolu dener. Rüya ilminde uzmanlaşmış büyücülere gider ancak bu ölümcül hastalık gibidir. Kabuslar Luna’nın peşini bırakmaz. Razu’nun canından çok sevdiği karısı gözlerinin önünde solmaya başlamıştır. Luna en sonunda dayanamaz ve vazgeçmek ister. Artık Lazar’da yaşamasının bir anlamı yoktur. Kararını Razu’ya açıklar. Eğer kocası ona yardım etmek istiyorsa, onu gerçekten seviyorsa bu isteğini geri çevirmeyecek, saygı duyacaktır.

Razu Luna’nın isteğini kesinlikle kabul etmez, edemez. Luna Vazgeçenler’den olmayacaktır. Razu karısını canından çok sevmektedir. Başka bedenlerde, başka hayatları birlikte yaşayacaklardır. Kaderleridir bu. Ayrılmayacaklardır.

Razu ne derse desin olmaz, ne kadar çabalasa fayda etmez. Luna bir noktadan sonra kocasını dinlemeyi bırakır ve en sonunda Lazar’dan kaçar.

Luna bir süre başıboş dolaştıktan sonra tepelerde ona kurtuluş olarak gördüğü uyuşturucuyu, Narun’u temin edebilecek bir grup vazgeçenle tanışır. Vazgeçenler Luna’yı aralarına kabul eder. Günler sonra Luna amacına ulaşır ve istediği Narun tozunu elde eder.

Vazgeçenler Luna’yı çıkacağı spiritüel yolculuğa hazırlamaya başlar. Bu bir cenaze değil, daha çok bir kutlamadır. Onlara göre bu Luna’nın özgürleşme anıdır. Luna gecenin sonunda, ilk kez Narun kullanır ve etkilerini hemen hisseder. Kaygı ve suçluluk yok olur. Luna eski hayatlarını geride bırakır. Artık o da bir vazgeçendir.

Razu karısını her yerde arar, herkese sorar. Bir büyücü olarak üstlerinden yardım ister. Ancak kimsenin Razu’ya yardım etmeye niyeti yoktur. Onlara göre karısı bir haindir. Yaşama sırtını çeviren diğerleri gibi, o da hak ettiğini bulmuştur.

Razu isyan eder. Bu işte bir yanlışlık vardır. O her zaman Protean için çalışmış, hayatını adamış, ülkesini iyiye götürmek için elinden geleni yapmıştır. Zor gününde birilerinin ona yardım etmesini beklemektedir. Ancak beklediği yardım gelmez.

Razu pes etmez, kendini evine kapatır ve araştırma yapmaya başlar. Razu Lazar’da ileri gelen bir büyücü, saygı duyulan bir adam olduğu için çevresinin de yardımıyla bir süre sonra gizli kayıtlara ulaşır. Okuduklarını hazmetmesi kolay olmaz. Protean’da ölümün gereklilik olduğunu savunan bir anlayış vardır. Ancak bu fikri savunanlar Arius’un rahipleri ve askerleri tarafından bastırılmışlardır. Ölümsüzlüğü reddeden bu kimseler hain olarak damgalanıp sürgüne gönderilmişlerdir. İnandığı bütün değerler birer birer yıkılırken Razu kendinden önceki büyücülerin, sürgüne gönderilmiş olanların çalışmalarını toplar ve uzaklaşır. Yalnız kalmaya, biraz düşünmeye ihtiyacı vardır. En sonunda cesaretini toplar ve Lazar’dan uzakta, dağların tepesindeki evlerine doğru, yaklaşık otuz gün sürecek bir yolculuğa çıkar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...