• Rise Online World Türkiye'nin, hiçbir kurum, kuruluş ve Rise Online World ile bağı bulunmamaktadır. Rise Online Forum gönüllü oyuncular tarafından kurulmuştur.

P2W ile Mücadele Derneği

P2W Engellenmezse tavrınız ne olacak?

• Oynamam

Kullanılan: 12 37.5%
  • Oynarım

Kullanılan: 4 12.5%
  • Başlar, bir süre sonra bırakırım.

Kullanılan: 16 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    32

SemirCeyla

Oyuncu
WarriorWhiskered
Level
1
P2W aynı kanser gibidir. Sinsice ilerler ölüme götürür.

Rise Online açılmadan gerekli mücadeleyi göstermezsek hem Rise Online ölür hem de ideallerimizde ki o güzel oyun.

Arkadaşlar!

PVP alanında paramız değil emeğimiz savaşsın.
P2WİN'e hep birlikte engel olalım.
Ankete katılmayı da unutmayalım.

Vul Grim

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
p2w olmasındansa p2p veya buy to play olmasını tercih ederim.Aylık belirli bir miktar para ödeyip oyuna erişmek , oyun içerisinde tamamen şans ve oyun içindeki ticari beceri ile farklılık sağlanması taraftarıyım.Bu noktada bi çok insanın oyunu satın alacağını fakat oyun içerisinde gerçek para ile üstünlük sağlanmadığı bir ortam olduğu sürece para ödemeye devam edeceğini düşünüyorum.

Lazrail61

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
P2W olayına nasıl baktığınız ile alakalı. Bir adam itemini gerçek para ile başka birine satabildiği sürece buna pay to win denemez. Oyun yönetimi tarafından satılan/sağlanan para karşılığı oyun güç dengelerine direkt etki edecek hususlar yok ise p2w diyemeyiz.

Başka oyunlarda p2w olayında şu şekilde;
parası olan özel tılsımlar veyahut envai çeşit özel item alarak itemin son + seviyesine kadar yükselmesini garantiliyor.

yani para karşılığı edit itemle aynı mantık burada söz konusu. Rise i sadece ticaret ve farm için oynayacak koca bir kitle var. ne pk si..

Bırakın millet farmını yapsın itemini dizsin satışını yapsın. Biz böyle mutluyuz şahsen.

OgulcanBey

Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
2
İnsanların günlük yaşantılarını da düşenecek şekilde yapılmalı benim kanaatimce

ReginaMeis

Aktif Oyuncu
RogueReginaMeis
Level
6
İki mühendislik diploması olan ve oyun geliştiricisi birisi olarak biliyorum ki hiçbir multiplayer oyunda P2W kabul edilemez. Daha önce büyük firmaların (EA vs.) ali kıran baş kesen'lik (tabiri caizse) yaptığını gördük bu konuda. Firmaların özür belgeleri yayınlamalarına neden olacak kadar büyük bir tepkiye sebep oldu. Knight Online rezalet oyununu hiçbir oyunla karşılaştırmayın. Bir multiplayer oyunda gerçek para ticaretinin dönüyor olması yapılabilecek en aşağı şeydir. Oyuncuları değil, paragöz insanları çekmek için yapılan al gülüm ver gülümcülük oynayarak para kazanmayı hedefleyen bir firma taktiğidir. Para kazanmak ve ticaretle ilgilenmek isteyen insanlar gerçek hayatta bu uğraşlarla meşgul olabilirler. Oyun dediğiniz şey insanları mutlu etmek üzerine kurulmalı. Zamanınızın karşılığında karakterinizin geliştiğini izlemeniz gereken bir oyun türüdür MMORPG. Gerçek paranın karşılığında değil. Soruna gelecek olursam şu anda forumda en çok etkin olan kullanıcılardan birisiyim. Bütün amacım Türk yapımı olan bu oyunumuzun en güzel şekilde desteklenip, geliştirilmesi. Oyun yayınlandığında P2W öğeleri görürsem ve ticaretin önüne geçilmediğini görürsem, paltomu alır arkama bile bakmadan uzaklaşırım :)

OgulcanBey

Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
2
İki mühendislik diploması olan ve oyun geliştiricisi birisi olarak biliyorum ki hiçbir multiplayer oyunda P2W kabul edilemez. Daha önce büyük firmaların (EA vs.) ali kıran baş kesen'lik (tabiri caizse) yaptığını gördük bu konuda. Firmaların özür belgeleri yayınlamalarına neden olacak kadar büyük bir tepkiye sebep oldu. Knight Online rezalet oyununu hiçbir oyunla karşılaştırmayın. Bir multiplayer oyunda gerçek para ticaretinin dönüyor olması yapılabilecek en aşağı şeydir. Oyuncuları değil, paragöz insanları çekmek için yapılan al gülüm ver gülümcülük oynayarak para kazanmayı hedefleyen bir firma taktiğidir. Para kazanmak ve ticaretle ilgilenmek isteyen insanlar gerçek hayatta bu uğraşlarla meşgul olabilirler. Oyun dediğiniz şey insanları mutlu etmek üzerine kurulmalı. Zamanınızın karşılığında karakterinizin geliştiğini izlemeniz gereken bir oyun türüdür MMORPG. Gerçek paranın karşılığında değil. Soruna gelecek olursam şu anda forumda en çok etkin olan kullanıcılardan birisiyim. Bütün amacım Türk yapımı olan bu oyunumuzun en güzel şekilde desteklenip, geliştirilmesi. Oyun yayınlandığında P2W öğeleri görürsem ve ticaretin önüne geçilmediğini görürsem, paltomu alır arkama bile bakmadan uzaklaşırım :)
Özet olarak insanımız '' Money is money lan '' olarak düşünüyor :D

ReginaMeis

Aktif Oyuncu
RogueReginaMeis
Level
6
Özet olarak insanımız '' Money is money lan '' olarak düşünüyor :D
Maalesef. Knight Online oyununun ne hale geldiğini hepimiz görüyoruz. Oyuncusu var diye kimse kimseyi kandırmaya çalışmasın. Oynayan herkes en azından premium almak zorunda bırakılınıyor ki daha rezalet bir mentalite görmüş değilim. Günümüzde hiçbir oyuncu "Bi' oyun olsa da milyarlar yatırsak paramız cebimizde yatıyor yahu!" diye düşünüp gelip parasını herhangi bir oyuna yatırmaz. Bunu yapacak tek millet malesef biziz. İnsanlar oyunda denge ve adaletin peşinden koşuyor. P2W olmaması için, bu sistemin oyuna verebileceği sayısız zararı yetkililere anlatmak için bayağı yırtındım. Seçim onlara kalmış. 3 yıl boyunca beyin patlatan ben değilim. En fazla "Allah'a emanet." der hayatıma devam ederim. Başarısızlık onlara kalacaktır :)

Lazrail61

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
İnsanlar gerçeklik yerine sanal gerçeklikte birşeyler yapmaktan zevk alıyorsa ve emeklerinin karşılığının mevduat üzerine bi karşılığı olduğunu bilmekten mutluysalar, sorun nerede peki_? Önemli olan oyuncuların ne istedikleri.. Olması gereken değil ki. Knight Online i bu hale getiren Premium sistemi değil, yasa dışı hile programlarıdır. Knight Online ı bu hale getiren edit item satışıdır. Yani sayılabilecek milyon tane sorun varken premium almanın zorunlu olması asıl sorun değil. Tamam bende free to play taraftarıyım fakat, oyunun içine eden/edebilecek konular bunlar değil. Premium her oyunda var, ko'nun tekelinde olan bir durum değil. Param var item alırım bu beni ilgilendirir. Aldığım kişi ise emeğinin karşılığını alır konu bu. O itemi item_table row a admin query etmemiş ise bunda bir sorun yok. Benim fikrim bu.

:NaturoN:

Oyuncu
WarriorNaturon
Level
2
P2W : Itemin veya item elde edilebilecek çok büyük avantajın OYUN(Yapımcı veya Yayıncı) tarafından satılmasıdır. (Premium buna sayılamaz)
Günümüz KO'sunda Böyle birşey yoktur. Sadece oyuncular arasında dönen bir item ticareti vardır.(Alan memnun satan memnun)
İtemi elde eden kişi satar yada kullanır buna kimse karar vermemeli. Ancak itemi elde etmek tamamen emek ile olmalıdır.

P2P: Pay To Play -> Oynamak için ücret ödeme zorunluluğu. Her ay düzenli bir ücret karşılığı olabilir.
Veya tek sefer alınabilir (Misal WOW oynamak için Aylık 10-13 € ödemek zorundasınız.)

Oyun Eğer P2P olursa zaten her oyuncudan düzenli olarak kazanacağın için, item satışı gibi saçma şeylere gerek kalmaz. Ekstra kostüm vs gibi şeyler satarlar isteyen alır. Weapon Skin veya Armor Skin ... gibi veya artık ne olursa

Lazrail61

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
P2W : Itemin veya item edilebilecek çok büyük avantajın OYUN(Yapımcı veya Yapımcı) tarafından satılmasıdır. (Premium buna sayılamaz)
Günümüz KO'sunda Böyle birşey yoktur. Sadece oyuncular arasında dönen bir item ticareti vardır.(Alan memnun satan memnun)
İtemi elde eden kişi satar yada kullanır buna kimse karar vermemeli. Ancak itemi elde etmek tamamen emek ile olmalıdır.
Aynen kardeşim benimde savunduğum bu işte. Emek ile elde edilen bi item satılabilmeli. Bu oyuna katma değer sağlar hatta.

KS
SemirCeyla

SemirCeyla

Oyuncu
WarriorWhiskered
Level
1
Arkadaşlar mücadelemize discord ve bura dahil olmak üzere devam edelim. Atacağınız her tepki mesajı çok değerli.

Oturup izlemeyin. Mesaj attın. En kötü discord üzerinden istek öneriye P2W istemiyoruz yazabilirsiniz.

Şimdiden yazan elleriniz dert görmesin.

Ardasdasd

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Aynen kardeşim benimde savunduğum bu işte. Emek ile elde edilen bi item satılabilmeli. Bu oyuna katma değer sağlar hatta.
Arkadaşlar emek ile elde edilen bi item satılabilmeliden kastınız; biri oyunda bi item basmış +8+9 vsvs ben bu item tl ile alsam bunun oyuna ne gibi bi zararı olabilirki ? sonuçta birileri basıyor o itemleri o itemler illaki birilerinde olacak değil mi ?

KS
SemirCeyla

SemirCeyla

Oyuncu
WarriorWhiskered
Level
1
Arkadaşlar emek ile elde edilen bi item satılabilmeliden kastınız; biri oyunda bi item basmış +8+9 vsvs ben bu item tl ile alsam bunun oyuna ne gibi bi zararı olabilirki ? sonuçta birileri basıyor o itemleri o itemler illaki birilerinde olacak değil mi ?
Yahu sen o itemi satmak için değil oynamak için basmalısın bunun nesini anlamıyorsunuz? Sen fakir olarak o itemi zengine okutmaktan mutlu oluyor olabilirsin fakat, bizler; yani oyunu zevk almak için oynayanlar senin gibiler üzerinden zenginlerin TLleriyle item toplayıp bize kafa tutmasından hoşlanmıyoruz.

ReginaMeis

Aktif Oyuncu
RogueReginaMeis
Level
6
P2W olgusunu savunan kişilerin söyledikleri "Zaten o item birisinde olacak, ben alsam ne farkeder ?", "İllaki birisinde olacak o item.", "Emek ile elde edilen item satılabilmeli.","Belki adamın zamanı yok oyun oynamaya.","Hiç uğraşamam farm yapmakla.","50 yaşında evli adamım." argümanları bir türlü anlayamıyorum. Hayatınızdaki her şeye böyle mi davranıyorsunuz. Oyun oynamak size göre değil o zaman. Gözünüzü hırs bürümüş. Emek verilen şey satılır mı? Zamanın, enerjin veya isteğin yoksa oynamazsın olur biter. Paran yoksa oynayamazsın olmamalı oyunlar. Parayı verip düdüğü çalmaya çok alışmışsınız bazı oyunlardan.

KS
SemirCeyla

SemirCeyla

Oyuncu
WarriorWhiskered
Level
1
Arkadaşlar oylamaya katılmayı unutmayalım...

Oyun yöneticileri insanların neyi istediğini görmeli.

Jotunheim

Yeni Oyuncu
RogueJotunheim
Level
0
Oyunda full puslu birinin masrafı maksimum 100-150 tl olmalı. Malum oyunda 2300 ₺ asgari ücret alıp 800-900 ₺ oyuna veren adamlardan 100 kişi olacağına 150 ₺'ye full puslu 1000 kişi olsun. Sürümden kazanın

KS
SemirCeyla

SemirCeyla

Oyuncu
WarriorWhiskered
Level
1
Farklı forumlarda da anket çalışmamız devam ediyor. Rise Online yönetiminin dikkatini çekmesi ümidiyle..

ReginaMeis

Aktif Oyuncu
RogueReginaMeis
Level
6
Farklı forumlarda da anket çalışmamız devam ediyor. Rise Online yönetiminin dikkatini çekmesi ümidiyle..
Emeğinize sağlık. Ben direk yetkililere ulaşıp derdimizi anlatmaya çalıştım. Bilhassa işin içinden olduğum için bütün eksilerini anlattım. Fakat selamımıza cevap almaktan öteye gidemedim. Sorduğum sorular, anlattığım konular hep havada kaldı. Eğer "Parayı veren düdüğü çalar, bizde yolumuza bakarız." mentalitesi ile yola çıktılarsa, ne önüne geçerler ne de geçmeye çalışırlar. Zannetmesinler ki insanlar kurulu düzenlerini bırakıp grafikleri güzel diye bu oyunu oynarlar. 3 yıl boyunca uğraştıkları ile unutulup giden bir oyun olur böyle bir durumda. Yazık olur.

KS
SemirCeyla

SemirCeyla

Oyuncu
WarriorWhiskered
Level
1
Emeğinize sağlık. Ben direk yetkililere ulaşıp derdimizi anlatmaya çalıştım. Bilhassa işin içinden olduğum için bütün eksilerini anlattım. Fakat selamımıza cevap almaktan öteye gidemedim. Sorduğum sorular, anlattığım konular hep havada kaldı. Eğer "Parayı veren düdüğü çalar, bizde yolumuza bakarız." mentalitesi ile yola çıktılarsa, ne önüne geçerler ne de geçmeye çalışırlar. Zannetmesinler ki insanlar kurulu düzenlerini bırakıp grafikleri güzel diye bu oyunu oynarlar. 3 yıl boyunca uğraştıkları ile unutulup giden bir oyun olur böyle bir durumda. Yazık olur.
Aynen öyle. Kimse Uskodaki charımı bozayım, rise de char dizeyim demez. Grafik dediğin zaten ilk 1 ay dikkat çeker. Sonra göz alışınca herkes unutur.

Nttgame'nin yaptığı gibi farmı coinsi kısıp, anlaşmalı siteler aracılığıyla oyuna GB sokup ek gelir elde etmeye çalışması gibi bir durumla karşılaşmayız umarım.

Rise Online'yi hype duruma getirenler bu durumdan sıkılan insanlar. Rise Online yönetimi emin olsun bu insanlar o hype durumu tam terse çevirmesini de iyi bilir.

Oynamam ve Oynarım, bir süre sonra bırakırım oranları %70in altına hiç inmedi..

Kostümlerin olmasını P2W'nin pus yönündeki iyileştirmesi olarak algılyabiliriz sanıyorum.

Ancak oyun içi trade ve pazar sisteminin nasıl olacağı ve TL basıp item toplamaya çalışacak kişilerin nasıl engelleceği hakkında henüz bir bilgi yok.

Güzel haberler geldi. Daha önce Kostümler %1 etki edeceği açıklanmıştı.
Şimdi de, TL ile item toplamanın engellenmeye çalışılacağı bilgisi geldi.
Denilene göre; bunu %100 engellemek mümkün değil.
Doğru bize göre %1 bile önemli. Ne kadar engellenebilirse o kadar engellenmeli.
Benim nacizane bi önerim vardı, tekrar edeyim. +8 üstü itemlerin trade ve pazara konulamaması mesela..
Bakalım neler göreceğiz..
Oy vermeyenler oy vermeye devam etsin. P2Wye karşı tutumumuzu sert şekilde sürdürmeliyiz.

KS
SemirCeyla

SemirCeyla

Oyuncu
WarriorWhiskered
Level
1
PUSdan alınan eşyaların %1 etki edeceği ve TL ile satış olacağından oyuncuları fazla zorlamayacağı aşikar. Ancak TL ile bariz üstünlük kurulması ve TLcilerin piyasadan 'kafa rahat' item toplaması bi şekilde serbest bırakılır veya kısmi de olsa engellenmezse yukarıdaki tablonun gerçekleşme ihtimali çok fazla.

%70 oran bunun şaka olmadığını gösteriyor.. Rise Online yöneticilerine duyurulur.