• Rise Online World Türkiye'nin, hiçbir kurum, kuruluş ve Rise Online World ile bağı bulunmamaktadır. Rise Online Forum gönüllü oyuncular tarafından kurulmuştur.

Oyunun ücretli olarak çıkması?

Darkniqht

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Bu bence oyunun sağlam bir temelle çıkış yapmasını sağlayacak yegane yöntem. Bazı yerlerde görüyorum TC numarası falan bunlar insanı irite eder, bizim insanımız hafif paranoyaktır bundan bir sürü şey çıkarır. Hep sormuşumdur kendime knight neden belli bi dönemden sonra ücretli üyeliğe geçmedi diye. Çok fazla mmorpg oynadım sizin belki bu oynanmaz dediğiniz oyunları bile ve net olarak şunu söyleyebilirim ki tutan piyasada yer eden ne kadar oyun varsa ücretliydi. En yakın örneği; Black Desert

Sistem nasıl olmalı azcıkta ondan bahsedeyim;
3 paket halinde olursa güzel olur. Standart üyelik ki bunlar 50 tl civarında olursa ne koxper ne hileci ne dupeci kimseleri göremeyiz oyunda tertemiz fesferah oyun olur. İkinci olarak premium üyelik bunlarda 75 tl olur bunlarda ekstradan oyuna erken erişim, pus içinde 1000 cash falan içerebilir. Son olarak elite üyelik o da 100 lira civarı olur ve bununda içindeki cash miktarı ve oyundaki kozmetik yönünden ayrıcalıkları falan olur.

Ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Alınmaz edinmez falan demeyin yıllardır ko'ya 1 ev alacak para basan tanıdıklarım var hala oyuna para basan insanlar var. 50 tl kimseye koymaz ama böyle iyi bir oyunun knight gibi sönüp gitmesinin önüne geçer.

barisal81

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Bu bence oyunun sağlam bir temelle çıkış yapmasını sağlayacak yegane yöntem. Bazı yerlerde görüyorum TC numarası falan bunlar insanı irite eder, bizim insanımız hafif paranoyaktır bundan bir sürü şey çıkarır. Hep sormuşumdur kendime knight neden belli bi dönemden sonra ücretli üyeliğe geçmedi diye. Çok fazla mmorpg oynadım sizin belki bu oynanmaz dediğiniz oyunları bile ve net olarak şunu söyleyebilirim ki tutan piyasada yer eden ne kadar oyun varsa ücretliydi. En yakın örneği; Black Desert

3 paket halinde olursa güzel olur. Standart üyelik ki bunlar 50 tl civarında olursa ne koxper ne hileci ne dupeci kimseleri göremeyiz oyunda tertemiz fesferah oyun olur. İkinci olarak premium üyelik bunlarda 75 tl olur bunlarda ekstradan oyuna erken erişim, pus içinde 1000 cash falan içerebilir. Son olarak elite üyelik o da 100 lira civarı olur ve bununda içindeki cash miktarı ve oyundaki kozmetik yönünden ayrıcalıkları falan olur.

Alınmaz edinmez falan demeyin yıllardır ko'ya 1 ev alacak para basan tanıdıklarım var hala oyuna para basan insanlar var. 50 tl kimseye koymaz ama böyle iyi bir oyunun knight gibi sönüp gitmesinin önüne geçer.
Kesinlikle katılıyorum. Ücretli yapacaksın ki gerçekten oynamak isteyenler gelecek ve koxpsuz bir ortam oluşacak oyun ortamı bozulmayacaktır.

RayneruS

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Bence oyun satın alınmalı 100 150 tl civarında satışa çıkabilir. Dediğiniz gibi aylık ödeme olmalı 50 tl civari ve pus eşyaları olmalı ama özellik vermemeli sadece görünüm değişebilir eğer verecekse de çok az bir miktar can verebilir oyun dengesini bozmasın yeterli. Bu şekilde olursa kimse hileye başvurmaz ve çoklu hesap açmaya gitmez.

ReginaMeis

Aktif Oyuncu
RogueReginaMeis
Level
6
Herhangi bir MMORPG oyununun satın alındığına şahit olmadım. Genelde kullanılan yöntem aylık ödeme yönünde. Bu hem oyunu ticarethane gibi kullanacak kimi kimselerin önüne geçiyor. Hem de oyuna her ay kazanç sağlıyor. Böylelikle her ay kazanç sağlayan bir oyun, para için saçma şeyler yapma yoluna geçmez. Bu ödeme fiyatının sabit olması lazım. Daha fazla para daha fazla özellik yoluna düşmemek gerekir. O aradaki fiyat farkını isteyen oyun içi satın alma dükkanında kozmetik almak için harcayabilir.

admin

Administrator
Yönetici
PriestWar
Level
8
Oyun ücretsiz çıkacak bunu zaten sıkça sorulan sorular bölümünde yanıtladılar. Eğer oyun gerçekten global bir etki yaratırsa malasef oyun paralı olması hiç bir şeyi engellemez. Örnek : CSGO 😅

Sartre

Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
1
F2P denilmişti. Eğer Premium gibi bir özellik getirilirse onun da uygun fiyatlı ve ekstra özellikleri olması gerektiğini düşünüyorum. Bunun yanında premium gibi bir ürünün şöyle çalışmasından yanayım: Örneğin 720 saatlik bir premium alındığında sadece oyun içinde geçirdiğin zamanın sayılmasını tercih ederdim. Hem böylelikle pek çok mağduriyet giderilir.

Waxxx

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0

Kardeşim adamları TL bazin da cesaretlendirip de Türkiye şartlarının ustun de bir fiyata oyun oynattirmayin millete olan var olmuyan var. Koxper adam eğer bir gelir elde ediyosa senin söylediğin miktarı da yatırır fazlasını da yatırır. Bunlar çözüm degil

hzljoepr

Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
3
Kanka yapmayın daha pc toplıcam. oyunu paralı yaparsanız kredi kartı olan var olmayan var herkes oyuna giremeyebilir. bir çok oyuncu mağdur olur bu konudan ötürü ayrıca oyunu paralı yapmanızdaki gayeyi'de anlamış değilim. Yıl 2020 Koxpermi kaldı.