• Rise Online World Türkiye'nin, hiçbir kurum, kuruluş ve Rise Online World ile bağı bulunmamaktadır. Rise Online Forum gönüllü oyuncular tarafından kurulmuştur.

Oyuna Kader Ekleme (Entegre)

hzljoepr

Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
3
Oyuna ''Kader'' eklemeyi düşünüyorum. Legend Online' dan alıntı bir sistemdir. Kader +%20 kritik bonus Yada +%Güç bonusu buna benzer çeşitli bonuslar vermektedir. Bu bonuslar birleştiğinde 3 katı olur yani 3 kader küresi 100 bonus veriyorsa bu 3 ü birleştiğinde 300 olur 300 ler bieleştiğinde 500 olur mantık bu şekilde ilerler ayrıca sadece kritik bonus değil aklınıza gelebilecek her türde bonuslar buna eklenebilir. defans olur hp olur yani demek istediğim her kader küresinin ayrı bir bonusu vardır. eşleri aynı olanlar birleştiğinde fazladan bonus vermektedirler.

Her Karakterin kendine özgün bir kader sistemi olmalı, buda aynı rün sistemi gibi oyundan düşürmesi nadir, ve kader küresini yükseltmesi çok nadir bir şekilde upgrade edilmesi zor bir o kadarda zor bir iş. Oyuna bunu nasıl adapte ederiz bilmiyorum. ama 10-20 tane bonus seçicez bu bonuslara bir değer vericez. ve bu sistemi oyuna ekledikten sonra %1 yada %3 %5 ihtimalle geliştirilebilir bir sistem oluşturcaz.

2013 Yılında bu oyunu oynuyordum ve bu özelliği bana çok zevk veriyordu, bu bence çok geliştirilmiş oyunlara eklenmesi gereken önemli bi özellik çoğu oyuncu bunu beğenicektir diye umuyorum. bu sistem sayesinde karakterimize + bonus kasabılcez. PVe ' de kastığımız paraları kader sistemine harcayabileceksiniz bu şekilde oyun daha zevkli ve eğlenceli bir hale gelecek tabiki bu bonuslar bize PVP ' de işe yarayacak ama aynı zamanda PVE' dede işimizi görecek bu bonuslar. uzak bir yükseltme şansı yakalayabileceğiz yani o kadar kolay olmayacak. bence bu süper bir fikir..

Kaderi maximum seviyede olan bir oyuncu diğer oyunculara kritik vuruş yapabilcek, aynı zamanda HP' bonus fazladan +%Hp Bonus alabilecek. buda onu Dw'de ölümsüz bi hale getirecek. Fazladan %mp bonus olacak fazladan +50 Defens gibi gibi vs. Oyuncular bu özelliğe sahip olabilmek için oyun içerisinde altın kasıcaklar, ve bunu her oyuncu yapamıcak. sadece altını fazla olan oyuncular, bu sekmeni kullanabilcek, yani her kader basmada 2-3m 4m 5m altın gidecek. her yükseltmede para gideceği için bu biraz lükse kaçılmış bir özellik olacak.

şöyle anlatıyım bu sistem nasıl biliyonmu öyle 100m ile yapabileceğin bişey değil. 100m ile sadece başlangıcını yaparsın. bunda mesela yeşil renkten başlıyo. Kırmızı ve sarı renge kadar gidiyo. hepsini tamamlaması en az 10 gb yada 20 gb felan alır. yani bütün kaderi fullemen 20 gb alır.

Yani küreler Yeşil renk ile başlıyor. Sonra Açık mavi oluyor. Bir sonraki sekmede Koyu Mavi. Bir sonraki sekmede Pembe oluyo.
Pembeden Sarıya geçiyo. Sarıdan Truncuya geçiyo. Turuncudan Kırmızıya geçiyo ve Kırmızı Epic İtem Son