• Rise Online World Türkiye'nin, hiçbir kurum, kuruluş ve Rise Online World ile bağı bulunmamaktadır. Rise Online Forum gönüllü oyuncular tarafından kurulmuştur.

Oyun için özel görüşüm

r.demirel96

Yeni Oyuncu
MageIStereotype
Level
0
Öncelikle Merhaba
Sizden küçük bir isteğimiz var.

PK'dan ziyade ticaret ve ekonomi üzerinden oyunun uzun süre kalması için görüşlerimi belirteceğim.
Para yatıran oyuncu ve emek veren oyuncu arasındaki fark uçurum olmamalı, genel olarak uzun soluklu bir oyun istiyoruz.

1)İtem class ı farketmeksiniz (low,mid,high,unique,reverse,rebirth vb) +7'e kadar satışına izin verilmesini,+7'den sonra alan karakterin üstünde kalmasını kendi şansı ile denemesini ve böylece uçurum olmamasını istiyoruz. (+8 Eagle Eyesi olan bir okçu asasa dönmek isterse +8 Eagle Eye itemine eş değer hançer alabileceği bir npc konulabilir)

2)Online pazar yerine offline npc pazarı sistemi istiyoruz oyunda olmasak bile koyduğumuz item npc'de satış gerçekleştirilebilsin.

3)Meslek sistemi olsun örneğin ,balık tutarak balıkçılığı 5. seviye yapan kişinin düşürdüğü item ve 50. seviye balıkçılık yapan kişinin droplarında farklılık olsun, bunun yanında madencilik,rare item yapımları,potçuluk mesleği vb.

4)Priestlerin 60 Heal skili ile pot yapabilsin,DB priest Rez taşı satsın,Buffer pri tek kullanımlık düşük sc satsın (tek kullanımlık sw sc,500-1000 hp,200-300 armor vb.)

5)Eğer premium satışı planlıyorsanız ki yüksek bir ihtimal olacak, ilk başlarda 3-5 farkı premium satmak yerine tek tip premium olsun ilerleyen zamanlarda bu paket genişletilebilir.

6)Oyunun güncel içeriklerine sahip olunmasını ve sürekli üstüne katıp ilerlemesini temenni ediyoruz,orta düzeyde boss,pk eventleri gibi eventlerin canlanmasını ve drop oranının oyuncu potansiyalini ve çokluğunu göze alarak optimize edilmesini istiyoruz.

7)Oyun açılır açılmaz 83 levele kadar kasmayalım örneğin 70 son olsun herkes bi toparlansın.

8)Hile tamamen engellenemez fakat minimize edilirse işimize yarar, oyun Genie gibi kendi botunu koyabilir bu bot npc saldırısına otomatik bırakabileceğimiz bi şekilde olursa iyi olur zaten PK Bölgelerinde çalışmaz.

Olumlu ya da olumsuz bir fikir belirtirseniz memnun olurum.

DeccaL

Aktif Oyuncu
PriestDeccaL
Level
6
Premium seçeneklerini 1-2 çatı altında toplayın lütfen, diğer türlü işin suyu çıkıyor,

Üstadım tüm düşüncelerimizi kaleme almışsın teşekkürler...

Followback

Yeni Oyuncu
WarriorFollowback
Level
0
Bende bu önerilere bir şey eklemek istiyorum. Bir oyuncu SOLO bir şekilde kasabilecek kabiliyette olsun. Tabi ki grupla kasmak daha hızlı bir gelişme getirmeli ancak başka oyunlarda gördüğümüz gibi solo kasmanın sadece 1 yada 2 sınıfa has olmaması her sınıfın kasabilecek yetenekte olması gerekli.

DeccaL

Aktif Oyuncu
PriestDeccaL
Level
6
Sanırım bu biraz Priest için önemli ama videolarda str priest oldukça etkili gördüm ..

Followback

Yeni Oyuncu
WarriorFollowback
Level
0
Senin gördüğün full bir karakter olabilir mi acaba? Oyun başında elinde sopayla dolanan gibi gözükmüyordu çünkü :D

DeccaL

Aktif Oyuncu
PriestDeccaL
Level
6
valla umut fakirin ekmeğidir :) Adamların samimiyetine güvenerek bende umut ediyorum işte :)

Followback

Yeni Oyuncu
WarriorFollowback
Level
0
Ben Defansif bir warior kasmak istiyorum misal. Bunu kasarken illaki önce atacker olup sonradan dönmek istemem. Yada arkama sürekli benimle oynamak ve benimde onunla oynamak zorunda olduğum bir priest takmak istemem. Çünkü ben sürekli aynı saatte aynı düzende oyuna girebilecek biri değilim. Bazen gece girerim bazen gündüz bazen ikindide. Onun için solo kasılmamın önüne geçilirse bir şekil çokta uzun ömürlü oynamam oyunu.

DeccaL

Aktif Oyuncu
PriestDeccaL
Level
6
Umarım istediğin gibi olur dostum..

ChanseR

Yeni Oyuncu
PriestChanseR
Level
0
Ben Defansif bir warior kasmak istiyorum misal. Bunu kasarken illaki önce atacker olup sonradan dönmek istemem. Yada arkama sürekli benimle oynamak ve benimde onunla oynamak zorunda olduğum bir priest takmak istemem. Çünkü ben sürekli aynı saatte aynı düzende oyuna girebilecek biri değilim. Bazen gece girerim bazen gündüz bazen ikindide. Onun için solo kasılmamın önüne geçilirse bir şekil çokta uzun ömürlü oynamam oyunu.
Tamda benim düşüncemi yazmış arkadaş oyunu mage ve okçu clanları üzerine kurarsanız uzun soluklu olmayıp pvp serverlar gibi oyunun ömrü kısa olacaktır daha çok wow gibi oyunu uzun soluklu olması için solo yönelime önem göstermelisiniz ki oyun uzun soluklu olsun Warrior, Priest, Asas gibi sınıflara yüklenmelisiniz ki oyun uzun soluklu olsun ve class çok fazla olsun ki ortalıkta sadece mage ve okçu dolaşmasın.

DeccaL

Aktif Oyuncu
PriestDeccaL
Level
6
Class dengeleri üzerinde çalışıyorlardır bence sonuçta önlerinde ciddi bir örnek oyun var iyi kötü bir şekilde fikirleri olacaktır..

MmetDemir

Oyuncu
PriestAngelCold
Level
1
Merhaba, aynı düşüncelerine katılıyorum ve destekliyorum. Teşekkürler!

DeccaL

Aktif Oyuncu
PriestDeccaL
Level
6
Herkes güzel bir deneyim bekliyor ve beklentiler de bu boyutta yüksek gibi duruyor..

MmetDemir

Oyuncu
PriestAngelCold
Level
1
Kesinlike evet ! ama küçük bir sorun var ki, insanların bu kadar çok büyük beklentilere girdiğinde, oyuna ilk girdiklerine bu beklentilerini karşılayamadıkları için oyuna pek sıcak bakmayarak oyundan çıkabilir/bırakabilirler. İstinaden tavsiyem şu dur; kesinlikle bir Knight Online, Metin2, LoL vs. gibi oyunlardaki bekleyişlerini bu oyuna sürüklemesinler, şunu unutmayın ki bir oyun ve yeni bir başlangıç yapıyor ve tabii ki de açığı/eskiği olacak, bunu bizim vereceğimiz desteklerle daha iyi bir hale sürükleyebiliriz. Aslında her şey bizim elimizde. Unutmayın, yeni bir oyun, yeni bir başlangıç..

DeccaL

Aktif Oyuncu
PriestDeccaL
Level
6
Hayatta hiç bir şeyin beklentisi üst düzeyde olmamalı ki hayal kırıklıkları da o denli büyük olmasın. Bu sebep le biz pozitif düşünüp oyun moderetörlerine olumlu dönüşler ile Oyunun geleceğini şekillendirebiliriz...

MmetDemir

Oyuncu
PriestAngelCold
Level
1
Kesinlikle katılıyorum, bende onu söylemeye çalışıyorum.