• Rise Online World Türkiye'nin, hiçbir kurum, kuruluş ve Rise Online World ile bağı bulunmamaktadır. Rise Online Forum gönüllü oyuncular tarafından kurulmuştur.

Olabilecek Macro & Pedal Sorununun Çözümü

Huares

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Merhaba arkadaşlar,

Macro ve pedal bildiğiniz üzere tekrarlı komutların bilgisayara hızlı şekilde bir yazılım ve/veya donanım sayesinde verilmesidir. Dolayısıyla oynadığınız oyunda ne kadar hızlı basarsanız o kadar avantaj sağlayacağınız skiller olabiliyor. Bu tip bir skilde örneğin Cooldown süresi 10 ms (0,01sn) olursa (1saniye=1000ms) pedal kullanan player karşısındaki playera büyük avantaj sağlar (10 katı kadar).

Çünkü insanın el ile tıklayabileceği bir hız sınırı vardır. https://www.click-test.com/p/clicks-in-10.html linkinden 10 saniye için kendinizi test edebilirsiniz. Örneğin ben 10 saniyede 65 kere tıklayabildim. Siz benden çok daha iyi tıklamış olun, biraz zor ancak 80 kere tıklayabilenler elbette çıkacaktır içimizden ki hem mouse tık hem tuş tık olarak kullananlar 10 saniyede 100 kere tıkladığını iddia edebilirler. Hiç problem değil :)

Referansımız 10 saniyede 100 tıklama olsun. Unutmayınız bu, insanın maksimumu. Saniyede yaklaşık 10 kere tıklamak demektir. Yani 100 ms yapar bir tık. Dolayısıyla bahsi geçen skilin Cooldown süresi 100ms (0,1sn) olarak ayırlanırsa pedal kullanan bir player yeterince hızlı tuşlama yapan bir playera bu yolla avantaj sağlayamaz. (yani elbette pedal kullanan sadece skill vurma sırasına konsantre olur bu da önemli bir avantajdır ancak en azından ilk verdiğim örnekteki gibi 10 katı bir avantaj sağlayamaz). Skillin kazandırdığı hp veya kaybettirdiği mana da bu yeni cooldowna göre rahatlıkla ayarlanabilir. (giden mana ve gelen hp miktarca artırılarak).

[Sayısal verileri örnek olarak yazdım. Elbette insan maksimumu da daha düşük çıkar diye düşünüyorum. 10 saniyede siz kaç kere tıklayabildiniz yorumlara yazarsanız fikir ediniriz bu konuda :) ]

Herkese iyi forumlar..

Son düzenleme:

Magneto

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Kardeşim saçmalamışsın, pedal ve macro nun önüne geçilemez imkansız, sonuç olarak pedal klavye olarak görünür macro ise klavye komutu gönderdiği için o da legal, yani işin kısası bunun muhabbeti çok dönüyor ve ntt game in en büyük salaklığı bu yaptığı macro muhabbeti, en kötü 50 liralık mouse da bile macro özelliği var artık

Tahsin

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Bugünkü macrolar fare ve klavyeye kayıt ediliyor. Yani Hardware den oluşan bir macro USB cihazı engellenemez, ama her zaman aynı komut veriyorsa zamanlamada değişiklik olmayınca detect algorithm yazabilirsin.

ReginaMeis

Aktif Oyuncu
RogueReginaMeis
Level
6
Kesinlikle önüne geçilmeli diye düşünüyorum. Knight Online çok eski bir oyun motoru tarafından yazıldığı, yayıncı ve yapımcı firma birbirinden ayrı olduğu için bunun önüne geçmiyor. Zannediyorum ki zaten geçebilecek becerileri veya istekleri de yok. Makronun önüne geçmenin yolları mevcut. Makro programları gerçekten birisi klavyeye basıyormuş gibi işlerler. O yüzden herhangi bir yazılım senin makro açtığını anlayamaz. Elimizde makroyu engellemek için 2 yol var.

1. Yol
Varolan ve bilinen makro yazılabilen programların (razer synapse, logitech gaming software vs.) açık olup olmadığını tespit edip bu bağlamda bu programlar açık olduğunda oyunun açılmasının önüne geçilebilir. Ama ordan birisi ben 1000£ verdim buna, özelliklerini kullanamayacaksam, ışıklarını yakamayacaksam niye verdim bu parayı diyecektir. O yüzden bu yolu kullanmak çok sancılı olabilir. Biraz tepki çekebilir. Çok bilinmeyen makro programları yada uyanık, kendini yazılım dehası zannedip visual studiodan kendi makrosunu yazan arkadaşların yazılımları otomatik olarak 3rd party tool olarak algılanıp yasaklanıyor.

2. Yol
Machine Learning imkanları şu anda çok ileri seviyede. Yazılabilecek çok basit bir sistem ile tuş vuruşlarının arasındaki ms. saptanıp, bu vuruşlar sabit bir şekilde ilerliyor ise veya belirli bir düzeni izliyorsa, makro açıldığı tespit edilip gerekilen işlem yapılabilir. Kimse kimseyi kandırmasın. Burada double veya float değişkenlerinden bahsediyoruz. Hiçbir canlı varlık 100.000000ms gecikme ile sabit olarak basamaz, rastlantısal olarak mümkün değildir. Bu şekilde önüne geçilebilir.

Son düzenleme:
KS
Huares

Huares

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Kardeşim saçmalamışsın, pedal ve macro nun önüne geçilemez imkansız, sonuç olarak pedal klavye olarak görünür macro ise klavye komutu gönderdiği için o da legal, yani işin kısası bunun muhabbeti çok dönüyor ve ntt game in en büyük salaklığı bu yaptığı macro muhabbeti, en kötü 50 liralık mouse da bile macro özelliği var artık
Kardeşim yazdığım metni hiç anlamamışsın :oops: Aynı fikirdeyiz ben de zaten donanım kullanımı engellenemez (bununla uğraşmak saçma) oyun içinden halledilebilir bu konu diyorum tekrar oku istersen iyi forumlar.

:NaturoN:

Oyuncu
WarriorNaturon
Level
2
Konuyu zerre anlamadan yorum yapmışsın. Bu adamlar oynamasın bu oyunu bence : )

Unaided

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Örnek veriyorum minör skill bir kere basıldığında belirli oranda heal atsın heal atma süresi 30 sn coldown 1 dk olsun. Pedal bu şekilde önlenebilir. Benim isteğim 30 sn de canın %60 ı kadar heal gelmesi şeklinde. Benzer şekilde pedal kullanılan skillere bir güncelleme yapılabilir.

RayneruS

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Örnek veriyorum minör skill bir kere basıldığında belirli oranda heal atsın heal atma süresi 30 sn coldown 1 dk olsun. Pedal bu şekilde önlenebilir. Benim isteğim 30 sn de canın %60 ı kadar heal gelmesi şeklinde. Benzer şekilde pedal kullanılan skillere bir güncelleme yapılabilir.
O nasil bir minör priest oldu asasin 🤣

Unaided

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0