• Rise Online World Türkiye'nin, hiçbir kurum, kuruluş ve Rise Online World ile bağı bulunmamaktadır. Rise Online Forum gönüllü oyuncular tarafından kurulmuştur.

Mob Party Hasar Renklendirme (Fikir)

kellaman61

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Mesajlar
1
Tepki puanı
2
Puanları
1
Level
0
Şöyle bir fikrim var;


(Mobun HP'sindeki en sağdaki soluk kırmızı mobun kalan HP'si)

Partydeki oyuncuların HP Bar'larının sol üstünde ona ait bir renk olur. Bir moba sadece bu Party saldırdığında oyuncuların moba verdikleri hasar yüzdelik olarak görülebilir.

Birden fazla Party saldırdığında biraz zorlaşıyor iş. Çünkü Partyleri temsil edecek renk nasıl verilecek? Party liderine göre temsil edilecek ise diğer Party'nin lideri de aynı renk ise nasıl olacak? Birden fazla Party için üstüne kafa yorulabilir.

Fakat tek Party için uygulanması kolay.
Party dışındakiler o renkleri göremezler.
Party dışı oyuncu (veya başka bir Party) saldırdığında mesela hasar %5'in üstüne çıkana kadar renk ile temsil etmeyecek.

Böyle bir fikrim var, düşüncelerinizi merak ediyorum.

İyi forumlar.
 

:NaturoN:

Oyuncu
WarriorNaturon
Mesajlar
67
Tepki puanı
57
Puanları
18
Level
2
Herkes kendi partisini görsün. Diğer partileri görmeye gerek yok. Eğer böyle olursa büyük bosslarda az vuranlar hiç atak vermez kimse.

Mesela oynadığım bir oyunda. Bazen World Boss lar çıkıyor. Son damage vuran adam ödülü alıyor. Ama bu yüzden bossun HP si hiç görünmüyor. Son saniyeye skill saklanmasın diye.
 

ReginaMeis

Aktif Oyuncu
RogueReginaMeis
Mesajlar
198
Tepki puanı
176
Puanları
43
Level
6
Emeğine sağlık, fakat burda yine karanlık işler dönecektir. Eğer görsel olarak sunarsanız bir de, diğer kişiler vurmayacak, hatta sizin işinizi zorlaştıracaktır. Daha önceki konularda da belirttiğim gibi, World of Warcraft'taki mantık kullanılırsa en iyisi olacaktır.

Canavara ilk vuruş yapan partinin canavar kesme görev sayısını ve kutuyu alması en doğrusu olacaktır. Sizin dediğiniz mantık, parti içi Add-on ile ekranın herhangi bir yerinde kişilerin ne kadar hasar ürettiklerini, ne kadar can doldurma ürettiklerini gösterebilir.

 

hzljoepr

Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Mesajlar
90
Tepki puanı
48
Puanları
18
Level
3
Fikir güzel ama bunu nasıl bi şekilde oyuna entegre etmen önemli. bunu nasıl bi şekilde oyuna entegre ederiz bilmiyorum biraz uğraştırır ama fikir güzel beğendim yani. Dışardan vuran adamın'da hasarı gözükcek %1 olarak. ama bunla uğraşmak yerine daha farklı fikirler ekleyebilirler oyuna. çünkü bunla kimse uğraşmaz.
 
Üst