• Rise Online World Türkiye'nin, hiçbir kurum, kuruluş ve Rise Online World ile bağı bulunmamaktadır. Rise Online Forum gönüllü oyuncular tarafından kurulmuştur.

Lazar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

admin

Administrator
Yönetici
PriestWar
Mesajlar
254
Tepki puanı
305
Puanları
63
Level
8
Bir zamanlar huzurun ve düzenin simgesi olan bu güzel şehirde Razu’nun ihaneti ve kristalin kırılmasından sonra çok şey değişmiştir. O güne kadar huzur içinde yaşayan, ölüm nedir bilmeyen Proteanlılar Narun Kristali kırıldıktan sonra eskisi gibi reenkarne olamayacaklarını acı bir şekilde tecrübe ederler. Kristalin kırılmış olması, ışığını eskisi gibi yayamaması bütün düzeni bozmuştur. Reenkarnasyon artık herkesin bir hakkı değil, daha çok bir şansa dönüşmüştür. Bu parayla ya da statüyle elde edilebilecek bir şey değildir. Protean’ın önde gelenleri, soyluları, büyücüleri, hatta yeni yeni oluşmaya başlayan yeraltı dünyası ölümsüzlüğü, reenkarnasyonu elde etmeyi denemiş, ancak başarısız olmuştur.

İlk darbeyi bin yıla yakın bir süredir yaşayan ve hüküm süren adil kralları Sermon ölüp de geri gelmeyince yaşar Proteanlılar. Söz hızla yayılır. Sermon ölmüştür. O bile geri gelemiyorsa ölümden, Razu gerçekten de istediğini almış demektir. Proteanlılar kısa süre içinde birbirlerinden korkar olurlar. Güven nedir unuturlar. Çok uzun süredir ölüm korkusu nedir bilmeden yaşamış bir halk krizin eşiğindedir. Bir krala ihtiyaçları vardır.

Arius’un yaşlı rahibi Anton oy birliği ile yeni kral olarak seçilir. Yanına güvendiği rahipleri alır ve krizde olan şehre müdahale eder. Anton ve rahipleri ileri seviye şifacılardır. Yeniden yaşam olmasa da var olan yaşamı uzatma, hastalıkları iyileştirme gibi güçleri ödül olarak sunarlar. Böylece Protean şövalyelerini, saflara katılmak isteyenleri motive ederler. Protean’ın Luna’ya karşı dik durması gerekmektedir. Bunun için eskisi gibi ölümden korkmayan savaşçılara ihtiyacı vardır. Anton’un sunduğu çözüm ideal olmasa da işe yaramıştır. Proteanlılar arasında tekrar düzen sağlanır. Hali hazırda düzgün bir birlik olan şövalyeler, gençleri aralarına kabul edip eğitmeye başlarlar.

İnançlı ve korkusuz bir şövalye olan Jeremias yüzyıllardır yaşayan, sayısız savaş görmüş tecrübeli ve karizmatik bir savaşçıdır. Öldükleri bir daha yaşayıp yaşamayacaklarını bilemeyen genç şövalyeler açıkça korkmaktadırlar. Jeremias o güne kadar görülmemiş sert ve otoriter bir yönetim anlayışı getirir Lazar’a. Jeremias’tan eğitim alan bazı şövalyeler onun öfkesinden, ölüme kıyasla daha çok korkmaktadırlar. Zaman içinde disiplin, eğitim Jeremias’ın istediği seviyeye gelir ve hem kılıç dövüşünde hem kalkan kullanmada Lazar’ın şövalyeleri Anton’u ve Jeremias’ın gururlandırmaya başlarlar.

Jeremias, yüzyılların tecrübesine sahip olan iyi bir liderdir. İyi bir lider olmasının sebebi açık fikirli olmasıdır. Olağanüstü bir durum yaşadıklarının farkındadır, dolayısı ile olağanüstü tedbirler alır. Daha önceden büyüyü, rakibine uzaktan vurmayı hor gören Şövalyeler büyücüler ve okçularla birlikte uyum içinde savaşmaya başlarlar. Sonuçlar oldukça iyidir. Jeremias Anton’a daha çok büyücü bulmasını söyler.

Lazar’da ve Protean’ın geri kalanında Razu’nun ihanetinden sonra büyücüler istenmeyen adamlar ilan edilse de Anton onlara ihtiyacı olduğunun farkındadır. Halkın öfkesinden korkan büyücülere koruma sözü verir ve onları geri getirir. Lazar eski görkeminden uzak olsa da hala medeniyetin beşiğidir. Anton’un soğukkanlı yönetimi, sayıları her geçen gün artan altın zırhlı şövalyeleri ve güvenilir olduklarını yeniden ispat etmek isteyen büyücüler ile Protean, Luna ve orclarının karşısına çıkmaya hazırdır.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst