• Rise Online World Türkiye'nin, hiçbir kurum, kuruluş ve Rise Online World ile bağı bulunmamaktadır. Rise Online Forum gönüllü oyuncular tarafından kurulmuştur.

İtem Basma Upgrade +8 Başlangıç +21 Orta seviye +30 Maximum

hzljoepr

Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
3
Bunu tam olarak 1-2 gün önce youtube'de tanıtım vidyonuzu izledikten sonra aklıma geldi. İtem basma olayı ilk başta başlangıç olarak +8 e kadar kolay olsun. +8 den sonra bir kademe zorlaşsın. Ve +21 e kadar basılsın. +21 den sonra +30 ea kadar Atarken item biraz daha zor olsun. yani kademe kademe zorlaşsın. Oyunda item basma oranı +30'a kadar olsun. Aynı oynadığımız diğer oyunlardaki gibi. İtem Droplarıda zor olsun. öyle hemen herkes +basmalık drop itemi düşürmesin. Oyun sürükleyici ve eğlenceli olsun. Benim mesela bundan yaklaşık 8-9 sene önce oynadığım bir oyun vardı Mpporg.' şimdi ismini vermeyim. Ordaki ''Upgrade Sistemi'' çok farklıydı

+1 +2 +3 +4 +5 +6 +7 +8 +9 +10 +11' den sonra item basmak zorlaşıyordu biraz. +12 +13 şans işi gibiydi. +14 +15 Zor. +15 den sonrası. için + fazladan malzeme gerekiyordu şans %'si artıran malzemeler.

4Story'i di oynadığım oyunun ismi neyse bunun önemi yok şimdi, ne demek istediğimi anladınız. eğer böyle bir sistemi aktif hale getirirseniz oyunda. Daha fazla user olur ve item basması çıkarması bu hale getirmesi felan çok eğlenceli olur.

Kimse oyunu bırakmaz herkes oyundan zevk alır.

1- Pazar sistemi, Çok güçlü olması lazım. Yani oyuncu pazarını kurduktan sonra sabit kalması yerine oyununa devam edebilir. İtem kasabilir yada farm yapabilir.

2- İtem Takas & Char Takas)
İtem satmak yada char satmak yerine oyuna şöyle birşeyi ekleyebiliriz aslında, 2 Oyuncu eğer anlaşırsa. Birbirleriyle karakter takas edebilsin. böyle birşey gelirse biraz fazlalık olur ama en azından char satışın yada item satışın önüne geçmiş oluruz.

3- NPC'lerden günlük görevler alınabilinsin. Farm görevleri Exp Görevleri VS. vs. Aynı zamanda her gate'den ışınlandığımız' map'de 1-2 Tane Görev NPC'si olsun hatta daha fazla'da olabilir bu sizin seçiminize kararınıza kalmış birşey.

4- Yüksek Değerli itemler, LVL olarak hem' AP At Bonus olarak Oyun'da Değerli olacak itemler, Bosslar'dan cıksın o bosslar'da 4-5 yada 5-6 Kişilik Partiler halinde kesilerek elde edilsin.

5- Lvl 60 olarak başlasın. 2. senesin'de 70 Lvl açılsın. 3.senesin'de ise 83 Lvl açılsın direkt.

6- Her gün 8v8 Party Event olsun. 8vs8 Party Event. herkes Partisini kendi kursun bu Event'e girmek için. eğer bunu başarabilirsek oyun ,PVP ve PVe açısından daha eğlenceli mob bi hale gelmiş olur.

7- Klan Savaşları olsun. Her Bir Klan savaşında Kazanan Klan yenen klanı Alt Klanı olarak ilan etsin. Bu şekilde kimin Klanı daha güçlü, Hangi Klan üst Yada alt kısaca anlamış oluruz. Liste her gün yada her ay yada her hafta yenilensin.

8- Slotların ve Gatelerin sayısı artsın. Her map' Exp veya Farm'a göre ayrım göstersin. o şekilde ayarlansın mesela bi mapte Exp kasılsın diğer map'te item veya eşya benzeri itemler kasılsın. Böylesi daha mantıklı ve keskin olacaktır.

9- İlk 3. 60 Lvl olan kişilere, Oyun tarafından Razer Mouse ve, Razer Klavye Hediye edilsin. (Bu isteğe bağlı değişir, Tabi.)

10- İtem ve Lvl kasması zor olsun, P2w F2w' ikisinde de aynı olsun. Pay to win. mantığı oyunu silip atmasın.

11- İtemlerin Drop' oranları zor olsun. Slotlardan item düşürmesi çok nadir bir şans olsun. Bayrak Savaşları olsun. Mesela Bayrak Savaşlarını kazanan IRk' Drop rate oranları %3 artırılsın yada %2 felan. Bu isteğe göre %1 Felan'da olabilir.

12- EXP Partideyken oyundan çıktığında Karakter Lvl kasmaya devam etsin. böylelikle 1 Char'dan 3 karakter Lvl kasabilsin. bu sistemi ayarlaması biraz zorlar sizi ama demek istediğim 1 Karakterden 3 farklı karakter char kasılabilsin.

13- İtemlere Esrarengiz olayı basılabilsin. Mesela bir itemi +1 +2 +3 yapmadan'da item'e Evrim geliştirilebilsin. Düşen itemlerin bu şekilde bir Tipi olsun. Esrarengiz, İlk Evrim, Son Evrim, Efsane, Efsanevi gibi. vs vs.

14- Warrior karakterin'de bağırma Skili olsun. bu skilli bastığında 8 party Warior' güç bazlı olarak 2 kat. 2x Güce Sahip olsun 20 saniye boyunca. yada pardon 10 saniye boyunca. bunu kesinlikle oyuna ekleyin. Aynı şekilde buna benzer Skiller'de ekleyebilirsiniz. mesela mage party. Okçu Party. Hepsinde bağırma skili olsun. Çığlık Skilii

15- Oyuna Değişik Fantastik Kılıçlar, Fantastik bowlar, Fantastik İtemler. Eklenebilir. Silah ve Zırh olarak başlangıç olarak iyi ama, ilerleyen zamanlar'da bunlar editlenip oyuna eklenebilir. bunun haricinde şimdilik aklıma başka birşey gelmiyor.

Umarım bu yazdıklarım sizinde hoşunuza gitmiştir. beğenmişsinizdir umarım eklersiniz sadece bende oyuna katkıda bulunmak istedim haliyle oyun çok güzel oyunu daha iyi hale getirilebilir bunun için aklımdaki olan bilgileri paylaştım.

ReginaMeis

Aktif Oyuncu
RogueReginaMeis
Level
6
Knight'da da aynısı var. Oyuna Reb Sistemini getiriyoruz yani o yüzden +30 ama Reb sistemi olmadan'da itemler +9 a +10 a basılabilecek.
Ben itemleri belirli bir rakam üzerine upgrade etmektense kalite üzerine upgrade etmeyi tercih ederim. Common Non-Common Rare Very-Rare Mythic Legendary Ancient gibi seviyelerde görmek daha güzel hissettirebilir. Her eşya seviyesinin başka türlü özelliği olabilir. Knight ile aynı mantığı kullanmaları ne kadar iyi olur bilmiyorum. Yeni birşeyler görmek isterim.

KS
hzljoepr

hzljoepr

Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
3
Ben itemleri belirli bir rakam üzerine upgrade etmektense kalite üzerine upgrade etmeyi tercih ederim. Common Non-Common Rare Very-Rare Mythic Legendary Ancient gibi seviyelerde görmek daha güzel hissettirebilir. Her eşya seviyesinin başka türlü özelliği olabilir. Knight ile aynı mantığı kullanmaları ne kadar iyi olur bilmiyorum. Yeni birşeyler görmek isterim.
bende aynı şekilde yeni birşeyler görmek isterim buradaki fikirlerin konunun açılmasındaki amaçta bu oyuna yeni birşeyler nasıl ekleriz bence ilerleyen süreçte, eğer adminlerde açtığım konuları beğenirlerse. bununla alakalı daha detaylı çalışabilirim oyunu daha üst seviye'ye taşımak adına. bununla ilgili tecrübem var bir çok mpporg oyunu oynadım. Online oyunlar işte vesaire. bu işe dün gece başladım arkadaşlarla muhabbet esnasında gelişti herşey. Tabi oyun bize, Maximum oyun düzeyini sunamaz ama elimizden geldiğinde iyileştirme yaparak bunun üstesinden gelebiliriz.

ReginaMeis

Aktif Oyuncu
RogueReginaMeis
Level
6
..Bununla alakalı daha detaylı çalışabilirim oyunu daha üst seviye'ye taşımak adına. bununla ilgili tecrübem var bir çok mpporg oyunu oynadım..
Benim işim direk bunun üzerine, izin verseler oyunun "core" mekaniklerine dair çok güzel fikirler iletebilirim fakat şu anda pek değişiklik yapacaklarını düşünmüyorum. Ancak ilerleyen zamanlarda, kazandıkları para tatlı gelip işleri salmazlarsa fikirlerimizi değerlendirebilirler.

KS
hzljoepr

hzljoepr

Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
3
Benim işim direk bunun üzerine, izin verseler oyunun "core" mekaniklerine dair çok güzel fikirler iletebilirim fakat şu anda pek değişiklik yapacaklarını düşünmüyorum. Ancak ilerleyen zamanlarda, kazandıkları para tatlı gelip işleri salmazlarsa fikirlerimizi değerlendirebilirler.
Ya şöyle birşey'de var düşünsene, en azından fikirlerimizi bekliyorlar merak ediyorlar yada görmek istiyorlar diyelim. Bu bile bizim için bir şans, ben bu zamana kadar oynayacağım oyunda, hiç bir zaman fikir üretemedim. Sadece oynadım. Herhangi bir gelişme olmadı. bu konuda bize kapı açmaları bile çok güzel bir duygu beni heyecanlandırıyor. Bu bile efsane bi duygu yani, umarım ilerleyen zamanlarda daha iyilerini başarırız. Tek ümidim güzel bir PC toplamak ve bu oyunu oynamak.

KS
hzljoepr

hzljoepr

Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
3
Reis yanlış anlamada biraz abartı düşüncelerin var :D
Bazıları öyle :d

+30 biraz uçuk bi rakam değil mi ?
Uçuk bi rakam ama zamanla alışılabilir.

Reis yanlış anlamada biraz abartı düşüncelerin var :D
Abartmanın kimseye zararı olmaz aradan seçerler beğendiklerini yaparlar harici kalan konular çöp olur ama oyun geliştirilmiş olur.