• Rise Online World Türkiye'nin, hiçbir kurum, kuruluş ve Rise Online World ile bağı bulunmamaktadır. Rise Online Forum gönüllü oyuncular tarafından kurulmuştur.

Güvenlik ne kadar iyi olacak?

War

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Umuyorum ki aşağıdaki videoda olduğu gibi bir görüntü görmeyiz.

Ela

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Görünce oyundan bir kesit sandım korkuttun beni :eek:

Katzfiel

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Hiç bir güvenlik önlemi insan gücünün önüne geçemez.

Anlık olarak 24 saat vardiyalı çalışan en az 1 gm online olmalı. Oyun içi online report sistemi düzgün çalışırsa 1 gm bütün oyunu rahatlıkla kontrol eder.

MuMMy

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Oyunu er geç kırmayı başaracaklardır ancak kimlerin hile kullandığını tespit edecek bir algoritma geliştirirler ise hile kullananların ve hile kullananlar ile bağlantısı olanların kaçışı olmayacaktır diye düşünüyorum.

ReginaMeis

Aktif Oyuncu
RogueReginaMeis
Level
6
Bu konuda yapılabilecek en iyi şey, güvenlik protokollerinin her gün düzenli olarak değiştirilmesidir. Daha önce bu konu üzerine forumumuzda görüşümü paylaşmıştım.
24 - Yasaklanan Oyuncular Hakkında
Kötü niyetli oyuncular hiçbir zaman niyetini değiştirmeyecektir. Bunu her oyunda görüyoruz. Bu tür oyuncuların düzgün bir şekilde yasaklanmaları gerekmektedir. Tabi her oyunda yasaklanma seviyeleri olacaktır. Yapılan yanlış hareketin boyutuna göre. Ama tamamen yasaklanacak kişilerin sağlam bir şekilde yasaklanmaları gerekmekte. Önerim şudur ki, şu ana kadar yapılmamış bir taktik kullanıp yasaklamaktır bu insanları. Yazılımsal olarak hesabına ban atsanız başka bir hesaptan "hoppidi" diye gelip daha çok oyunu mahvedecekler. Yılanın başını küçükken ezmek gerekir düşüncesine dayanarak bu insanlara yazılımsal değil donanımsal bilgileri kullanarak ban atılması gerektiğini düşünüyorum. MAC adresini çok kolay değiştirebiliyorlar. Onun yerine anakart id'si veya işlemci'idsini sistem bilgilerinden alıp (tabi bunu kesinlikle gizli tutmak lazım yoksa herşeyi değiştirebilir insanoğlu, hele ki türkoğlu) bir daha o bilgisayardan hiçbir şekilde oyuna girememesi sağlanmalıdır. Her telefona 1 hesap olayı da hikaye. Son zamanlarda bi firma uygulamaya çalıştı bunu. Adamlar sokaktan dedeleri çevirip hesap açıyorlardı en son.
Böyle bir sistem gelmedikçe malesef bu tarz kötü niyetli insanlar aramızda olacaktır.

Tekitekurin

Leader of Booster
WarriorTekitekurin
Level
4
Hile üretilemeyecek bir şey değil. Bir yazılım var ise bunun kaynak kodlarını bozup yada (çokta yazılım bilgim yok kusura bakmayın) gidip işte kaba tabir ile koxp yazabilecek tabiki adam. Önemli olan buna ne kadar çabuk çözüm bulunabilecek, ne kadar çabuk fixlenecek. Yönetimin tutumu ne olacak. Çıkmayacak mı sanıyorsunuz HF şu bu baba ölmedi yaşıyor modunda ? Hatta çıkacak olan her hile yazılımına karşı bir önlem getirirse bu oyun kendisini daha da güçlendirecek, kullanıcısının daha çok mücadale etmesine sebep olacak. Niçin ko oynayan kitlenin %90'nı koxp dediğimiz yazılımların atasını babasını KO yapımcılarının çıkarttığını düşünüyor ? Bakın bunu ne için böyle düşündüğümüzün kaynağı çok önemli! Tam da bu sebepten ötürü düşünüyor. Bunun akabinde oyunu en dürüst şekilde oynayan adam dahi bir gün ee bir bakalım, aaa ne güzel lan, oha boşuna amelelik yapmışız. Burada bu kullanıcıyı amelelik yapmış hissiyatına iten duyguda yine budur diye düşünüyorum.

ReginaMeis

Aktif Oyuncu
RogueReginaMeis
Level
6
Hile üretilemeyecek bir şey değil. Bir yazılım var ise bunun kaynak kodlarını bozup yada (çokta yazılım bilgim yok kusura bakmayın) gidip işte kaba tabir ile koxp yazabilecek tabiki adam. Önemli olan buna ne kadar çabuk çözüm bulunabilecek, ne kadar çabuk fixlenecek. Yönetimin tutumu ne olacak. Çıkmayacak mı sanıyorsunuz HF şu bu baba ölmedi yaşıyor modunda ? Hatta çıkacak olan her hile yazılımına karşı bir önlem getirirse bu oyun kendisini daha da güçlendirecek, kullanıcısının daha çok mücadale etmesine sebep olacak. Niçin ko oynayan kitlenin %90'nı koxp dediğimiz yazılımların atasını babasını KO yapımcılarının çıkarttığını düşünüyor ? Bakın bunu ne için böyle düşündüğümüzün kaynağı çok önemli! Tam da bu sebepten ötürü düşünüyor. Bunun akabinde oyunu en dürüst şekilde oynayan adam dahi bir gün ee bir bakalım, aaa ne güzel lan, oha boşuna amelelik yapmışız. Burada bu kullanıcıyı amelelik yapmış hissiyatına iten duyguda yine budur diye düşünüyorum.
İnsanları koxpa item en büyük etken Knight Online oyununun oyuncularını aynı canavarları günlerce şuursuzca kesmeye itmesi aslında. "Otomatik atak yapsa ne güzel olur" düşüncesinin arkasından bu kadar gelişti bu. "Bir zincir ancak en güçlü halkası kadar güçlüdür." demişti çok sevdiğim bir yazılım öğretmenim. Elbette ki 3rd party tool'lar kullanılmaya çalışacak. Ama o insanlar oyun sahiplerini yıldıracağına, oyun sahiplerinin o insanları yıldırması lazım. Her gün değişen güvenlik protokolleri, donanımsal atılan banlar bunlara birkaç örnek olabilir. En büyük etken ise oyunun aynı şeyleri aynı yerde saatlerce yaptırmaması. Daha dinamik, daha keyifli, daha çok beyin isteyen oyun sonu aktiviteler olursa insanlar bu yazılımları kullanmaya sürüklenmeyecektir.

Sartre

Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
1
@ReginaMeis katılıyorum. Kesinlikle milyarlarca aynı mobla mücadele edilmemesi gerek. Bunun yanında OTP benzeri birçok güvenlik sistemi mevcut.