• Rise Online World Türkiye'nin, hiçbir kurum, kuruluş ve Rise Online World ile bağı bulunmamaktadır. Rise Online Forum gönüllü oyuncular tarafından kurulmuştur.

Grafik kalitesi

Raikage

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Oyunun malum yüksek çözünürlüklü grafiklere sahip olduğu görünmekte fakat bu ayarlarda herkes bu oyunu oynayabilir mi? grafikleri en dibe düşürünce orta halli bir bilgisayar sahibi olan insan bu oyunu oynayabilecek mi acaba bu soruların cevabını da vermeleri lazım. Böyle aceleye gelmiş bir oyun gibi görünüyor ama umarım acele ediyorum derken patlayıp gitmezler. Ne oyunun sitesi hazır ne de şirketin sitesi hazır. Aklıma kötü şeyler de gelmiyor değil.. Vurgun yapıp kaçmazlar umarım :)

Çünkü bir anda var olan bir şirket ve oyundan bahsediyoruz. Umarım ben yanılırım da böyle kötü sonuçlar ortaya çıkmaz. Genel olarak güzel bir oyun fakat knight'tan daha fazlasını veremez ise maalesef tutmayacaktır. Onun için acele etmeden yavaş yavaş ince eleyip sık dokuyarak işlemeleri lazım bence oyunu. Bu yılın sonuna falan çıkarsınlar ama yeter ki geri kalır bir yanı olmasın. Her şey de grafik değil :)

Siyah

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Aceleye geldiğini söylemekte hata ediyor olabilirsin. Çünkü henüz kimse oyunu görmedi etmedi. Oyunun şuan ne durumda olduğunu bilemeyiz. Bu yüzden belki yapımcılar kusursuz bir oyun sunacaktır bunuda bilemeyiz. 3 yıla aşkın bir emekten, yapımdan bahsediliyor. Ve bukadar iyi bir oyunu 3-5 ay açıp para kazanıp senin tabirine göre (vurgun) yaparak kazanç sağlayıp kapatacaklarini sanmam. Çünkü oyun yapım ekibi içinde sadece Türkler değil yabancı yazılımcı ve çalışanların da olduğunu duyduk. Ben böyle bir oyunu yapsam vurgun değil oyunu sürekli aktif güncel tutarak karımı zaten fazlasıyla yaparım. Oyun motoru basit değil. Bu sekilde 3 yıl yapım aşaması süren bir oyun yapacağıma pwp Server açıp bu dediğini yapardım zaman kaybı yaşamazdim. Zaten bunu şuan tüm pwp serverler yapıyor iyide para kaldırıyorlar. Oyun yetkilileri forum, Web site, şirket vb. Gibi şeyleri ikinci planda tuttuğunu söyledi. Şuan oyun yapımı aşamasında olduklarını söylediler ki öylede görünüyor. İşin özeti ben ihtimal vermiyorum böyle birseye.

ReginaMeis

Aktif Oyuncu
RogueReginaMeis
Level
6
Grafiklerde çok üst düzey birşey görmedim açıkçası. Göze hoş geliyor ama muazzam mı dersen değil. Kaldı ki burada grafiğin yüksek çözünürlüğü değil, yazılımın performans optimizasyonu öne çıkıyor. PUBG ve Battlefield 1 oyununu karşılaştıracak olursak, Battlefield 1 her yönden PUBG'den daha iyi. Hem dosya boyutu hem grafik hem oyun içi gerçekleşen aksiyonlar bakımından. Oynamaya kalksan PUBG'yi açamayan, 20fps veren bilgisayar, Battlefieldi sorunsuz 60fps üstü açabiliyor. Bu da EA firmasının Frostbite oyun motoru ile muhteşem bir optimizasyon performansı ortaya koyduğunu gösteriyor. Aynı şekilde bir optimizasyon yapıldı ise, hiçbir sorun sıkıntı olmadan oynarız diye düşünüyorum.

hzljoepr

Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
3
1050 Ti Ekran kartın varsa bu oyunu oynayabilirsin diyorlar ama ben şahsen ekran kartı olmadanda bu oyunu oynayabilirmiyim bunun cevabını arıyorum çünkü grafikler gerçekten Unreal motorunu bilmiyoruz belkide bize grafikler yüksek geliyor ama unreal engine motorunun nasıl bir oyun çıkartacağını bilmiyoruz o yüzden. belkide düşük sistemli PC'lerde bu oyunu oynatabilir bilmiyorum optimize felan edebilirler ilerleyen süreçte zaten oyunu optimize etmeden açacaklarını düşünmüyorum şahsen. o yüzden düşük pc lerle de bu oyunu oynayabiliriz.

dogubati

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Minimum donanım gerekliliği alpha testleri sırasında açıklanır. SSS bölümünde herkesin oynayabileceği bir oyun yaratacaklarının özellikle altını çizmişler. Abartılı bir grafikten ziyade stabil ve kasmayan client'ler büyük oranda her kesimden oyuncu çekecektir. Ayrıca options ayarlarından diğer online oyunlara göre çok daha fazla seçenekle düşük - orta - yüksek donanımlı pc'ler için konfigürasyonlar yapılmalıdır.

MrCaLamity

Oyuncu
RogueMaitreyaXayah
Level
2
Oyunun malum yüksek çözünürlüklü grafiklere sahip olduğu görünmekte fakat bu ayarlarda herkes bu oyunu oynayabilir mi? grafikleri en dibe düşürünce orta halli bir bilgisayar sahibi olan insan bu oyunu oynayabilecek mi acaba bu soruların cevabını da vermeleri lazım. Böyle aceleye gelmiş bir oyun gibi görünüyor ama umarım acele ediyorum derken patlayıp gitmezler. Ne oyunun sitesi hazır ne de şirketin sitesi hazır. Aklıma kötü şeyler de gelmiyor değil.. Vurgun yapıp kaçmazlar umarım :)

Çünkü bir anda var olan bir şirket ve oyundan bahsediyoruz. Umarım ben yanılırım da böyle kötü sonuçlar ortaya çıkmaz. Genel olarak güzel bir oyun fakat knight'tan daha fazlasını veremez ise maalesef tutmayacaktır. Onun için acele etmeden yavaş yavaş ince eleyip sık dokuyarak işlemeleri lazım bence oyunu. Bu yılın sonuna falan çıkarsınlar ama yeter ki geri kalır bir yanı olmasın. Her şey de grafik değil :)

Knight Online'nın doğuşundan bu yana ne badireler attığını bu oyuncu kitlesinin bir çoğu bilmesine rağmen bitti mi ? Bitmedi. Bu oyunun en büyük problemlerinden olan dupe ve koxp bitmemesine rağmen oyuncular ısrarla bir şekilde bu firmayı ilgilenmemelerine rağmen ayakta tuttu. Elbet inişli çıkışlı şeyler durumlar oldu, oyuncu kitlesinin beklentisi değişti vs vs ama bir söz var " KO bırakılmaz, verilir " bunu kim ortaya çıkarttıysa eflatun olacak adammış. Gerçekten öyle, 2002'de oynayan evli barklı insanlar bile şuan hype durumda, bekliyoruz.

Birincisi büyük firma yolunda ilerlemeye çalışan bir TÜRK firması var neden destek vermiyelim ? Onlar ne kadar iyi olursa, ne kadar kullanıcılarla ilgilenip sorunları çözmeye çalışırsa bizde elimizden geldiğini o kadar yapmaya çalışırız. Yayıncılar tarafından bir çok spekülasyon yaratıldı özellikle mâlum firma tarafından yayın yapması için destek alan kitle karalamaya çalıştı ama izleyici kitlesi bu oyuna gelmedi ve gelmicek. Spekülasyonlar gerçekde olabilir yalanda olabilir önemli olan bu değil önemli olan yaptığı işte ne kadar başarılı neyi vaad ediyor ne veriyor ? Bu kıstasları iyi bilmemiz gerektiği kanaatindeyim.

Konuşulacak aslında o kadar çok mevzu var ki burada tartışmaya kalksak sene sonuna kadar bitiremeyiz, çünkü herkesin bir düşüncesi herkesin bir komplo teorisi var.

OgulcanBey

Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
2
Grafik ayarı uygulanabilir oyuna aslında bununla birlikte de her sisteme uygun hale getirilebilir. Çözülmeyecek bir şey değil :)