• Rise Online World Türkiye'nin, hiçbir kurum, kuruluş ve Rise Online World ile bağı bulunmamaktadır. Rise Online Forum gönüllü oyuncular tarafından kurulmuştur.

DPS Meeter (Saldırı Ölçer) Öneri Kesinlikle Bakın İçeri!

:NaturoN:

Oyuncu
WarriorNaturon
Level
2
Merhaba arkadaşlar,

Bazı MMORPG'lerde mevcut olan "DPS Meeter" özelliğinin olması çok güzel olur diye düşünüyorum. Peki ya Nedir Bu DPS? Nedir bu DPS Meeter?

DPS:
Damage Per Second (Saniye başına hasar oranı)
DPS Meeter : Hangi oyuncu ne kadar vurmuş sıralaması.

Mesela parti olarak veya clan olarak bir boss kesiyorsunuz. Herkes bir skill atıyor ama kimisi ezik ezik vuruyor kimisi adam akıllı vuruyor. Eğer kimin ne vurduğu belli olsa insanlar dahada hırslanır. Çok itemli olup az vuranlar laf yedikçe (kolsuz,kolu kırık) vs gibi daha da akıllanırlar ve kendilerini geliştirirler. Yada Exp partideyken kimisi hep ezik ezik takılıyor.

Sonuç olarak BOSS veya Standart MOB'un kesilmesinde kim daha fazla rol oynamış kim kolsuz "kim ak, kim kara" belli oluyor : )

Bizler oyuncu olarak istek yapıyoruz sadece sonuçta tek bir oyun oynamadık bugüne kadar. Birçok MMORPG gördük oynadık kullanışlı özellikler bu oyunda da olsun diye sadece öneri sunuyoruz.

Örneklere bakalım

Hatta bazı extra uygulamalar ise bunların detaylı verilerini bile gösteriyor. Misal O Dps çıkarılırken en çok hangi skill kullanılmış vs. gibi

İçeriği beğendiyseniz + Rep isterim

Son düzenleme:

FrknGkmn

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Bu sistem gerçekten çok iyi. WOW oynuyorum orada da mevcut. Bunların için çok güzel planlanmış altyapı gerekli kod tarafı için eğer temelden öyle planlanmışsa yapılır. Hatta bunlar genelde addon mantığıyla oyuna dahil olan eklentiler aslında öyle bir sistemi olursa oyunun zaten gelişimi içinde faydalı olur. Kullanıcıların geliştirdikleri bu eklentiler sonradan oyuna dahil edilebilir. Güzel öneri.

FrknGkmn

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Herkes kendini daha da geliştirmeye çalışır bu sayede. Daha hırslı olunur.
zaten dps,healing yada ne biliyim tanking mekaniği wow gibi değilse ko' daki gibi vur geç tarzında ise gelişmeye gerek yok.gördüğümüz kadarıyla oynanış mekaniği ko tarzında yani vur geç :D

KS

Oyuncu
WarriorNaturon
Level
2
zaten dps,healing yada ne biliyim tanking mekaniği wow gibi değilse ko' daki gibi vur geç tarzında ise gelişmeye gerek yok.gördüğümüz kadarıyla oynanış mekaniği ko tarzında yani vur geç :D
Bizim bildiğimiz MMORPG standartı olan Tank,DPS,Healer vs.. mantalitesi KO'da hiçbir zaman olmadı. Ama buda kendine has bir sistem ve işliyor açıkcası. Bu konuda şikayetim yok benim, böyle olsa bile yinede yenilikler gelmeli. Önemli olan PK mekaniklerinin korunması bence. Bu olduğu sürece istedikleri yeniliği yapsınlar. :cool:

OgulcanBey

Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
2
Aslında mantıklı gibi duruyor ama çoğu oyuncu parti bulamazsa solo takılmak durumunda kalacak. Tabi solo oyuncular düşünüldüyse bir sıkıntı çıkmaz oyunda diye düşünüyorum.

KS

Oyuncu
WarriorNaturon
Level
2
En azından boş sallayanların asıl marifetini görürüz.

ReginaMeis

Aktif Oyuncu
RogueReginaMeis
Level
6
Rise Online oyunumuza direk Add-On sistemi gelmeli diye düşünüyorum. Kullanıcı geri dönüşleri ile beraber çok güzel şeyler çıkabilir. QOL (Quality of Life) değişimleri oyunları ayakta tutan şeylerden birisi. Add-on mantığı bu konuda çok yardımcı olacaktır.

Mat73

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Merhaba arkadaşlar,

Yine bazı MMORPG'lerde mevcut olan "DPS Meeter" özelliğinin olması çok güzel olur diye düşünüyorum. Peki ya Nedir Bu DPS? Nedir bu DPS Meeter?

DPS:
Damage Per Second (Saniye başına hasar oranı)
DPS Meeter : Hangi oyuncu ne kadar vurmuş sıralaması.

Mesela parti olarak veya clan olarak bir boss kesiyorsunuz. Herkes bir skill atıyor ama kimisi ezik ezik vuruyor kimisi adam akıllı vuruyor. Eğer kimin ne vurduğu belli olsa insanlar dahada hırslanır. Çok itemli olup az vuranlar laf yedikçe (kolsuz,kolu kırık) vs gibi daha da akıllanırlar ve kendilerini geliştirirler. Yada Exp partideyken kimisi hep ezik ezik takılıyor.

Sonuç olarak BOSS veya Standart MOB'un kesilmesinde kim daha fazla rol oynamış kim kolsuz "kim ak, kim kara" belli oluyor : )

Bizler oyuncu olarak istek yapıyoruz sadece sonuçta tek bir oyun oynamadık bugüne kadar. Birçok MMORPG gördük oynadık kullanışlı özellikler bu oyunda da olsun diye sadece öneri sunuyoruz.

Örneklere bakalım

Hatta bazı extra uygulamalar ise bunların detaylı verilerini bile gösteriyor. Misal O Dps çıkarılırken en çok hangi skill kullanılmış vs. gibi

İçeriği beğendiyseniz + Rep isterim
👏👏👏Ak koyun kara koyun çıksın meydana

Lazrail61

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Bahse konus araçlar çoğu modern mmorpg'de mevcut ve çok keyif verici. Rise Online'a başlangıçta eklenmeyeceğini düşünüyorum ama ilerisi için mümkün.

SemirCeyla

Oyuncu
WarriorWhiskered
Level
1
Harika özellik. Mutaka dahil edilmeli. Edilirse harika olur.