• Rise Online World Türkiye'nin, hiçbir kurum, kuruluş ve Rise Online World ile bağı bulunmamaktadır. Rise Online Forum gönüllü oyuncular tarafından kurulmuştur.

Bu oyun NTT Game şirketinin yeni oyunu olabilir mi?

IIB3RK4NTI

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Öncelikle herkese selam olsun. Ne zamandır kafamı kurcalayan bir düşünce vardı. Dile getirmek istedim. Knight Online oynayan arkadaşlar bilir. Kendi sitesinde uzun zamandır 2. bir oyun için çalışma yapıldığını söylüyor. Teorim tam bunun üstüne. Kafamı kurcalayan kısım şu.

1- Rise Online bu 2. oyunları olabilir mi? Çünkü herkes NTT Game den usanmış durumda o yüzden Rise Online kendilerinin değilmiş gibi göstermeleri gayet mantıklı bir sebep. İnsanlar ne zamandır yenilik bekliyorlardı bu yeniliği yapıp eski oyuncuları da çekebilir.
2- Oyun 3, 4 senedir hazırlanıyormuş. Türkiye şartlarında 50 kişilik ekibe kazanç sağlanmaya başlamadan 3-4 yıl çalıştırmak bilmiyorum bana biraz zorlar gibi geliyor.

Bu sadece aklımdan geçen bir fikir ..Ne kadar katılırsınız bilmiyorum. Düşüncelerinizi bekliyorum. Saygılar

MrCaLamity

Oyuncu
RogueMaitreyaXayah
Level
2
Olamaz, Khenarth ve RO yapımcılarının açıklamaları bu teoriye tamamen zıt olduğunu gündemi takip edenler bilir.

MySehzade

Yeni Oyuncu
RogueMySehzade
Level
0
khenarth gibi adamların açıklamaları bu teorinin çok daha mantıklı olduğunu gösterir. Çünkü aşırı kötülüyorlar şimdiden bu oyunu.

KS
IIB3RK4NTI

IIB3RK4NTI

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
En azından çok absürt bir fikir olmadığını anladım. Galiba zaman gösterecek beyler.Umarım hiç bir alakaları yoktur.Yoksa bütün oyuncular kullanılmış olacak.

MrCaLamity

Oyuncu
RogueMaitreyaXayah
Level
2
khenarth gibi adamların açıklamaları bu teorinin çok daha mantıklı olduğunu gösterir. Çünkü aşırı kötülüyorlar şimdiden bu oyunu.
En azından çok absürt bir fikir olmadığını anladım. Galiba zaman gösterecek beyler.Umarım hiç bir alakaları yoktur.Yoksa bütün oyuncular kullanılmış olacak.

Gündemden çok uzak bir açıklama olmuş. NTT Game bir oyun çıkaracaksa eğer bunu kendi bünyesinde yapar yeni bir şirket oluşturup değil. Ayrıyetten, RO Trailer videosu yayınlandığı gün içerisinde sadece twitch ortamında dönen spekülasyonlara bakman yeterli olurdu. Daha bunun gibi bir çok olgu mevcut aslında. Bana aşırı saçma geliyor bu teori çünkü elle tutulur gözle görülür bir iddia bile söz konusu değil.

1-) Eğer böyle bir şeyden söz edilecek olsaydı NTT Game bunu bir güncelleme gibi gösterip oyunun motorunun yenilendiğini ve ileri ki süreçte bununla devam edileceğini söylerdi ya da planını buna göre oluştururdu. Neden ? Harcama payını yükseltip farklı bir firma açıp oyuncuları bölsün ? Her türlü kendilerine zarar.

2-) Bildiğim kadarıyla oyun hk. çalışmalar 4 yıl önce ametör olarak başlamış fakat güzel birşey ortaya çıkacağı kanısına varıldığı zaman gerek sponsorlar gerekse ellerindeki bütçeyle profesyonel olarak devam etmeye çalıştıklarını düşünüyorum. Bu linkteki 5.30 - 6.30 arasında bir oyundan söz ediliyor ve bunun RO olduğuna inanılıyor. İlhan'ın yaptığı açıklamara baktığımız zamanda bunun doğru olabilitesinin yüksek olduğunu görürüz.

O yüzden bu teori bana çok basit geldi, bu tamamen benim şahsi fikrim zaman herşeyi bize gösterir.

MySehzade

Yeni Oyuncu
RogueMySehzade
Level
0
Ben sana kendi teorimi şöyle açıklayayim.Nttgame gerek yönetim ekibi gerekse oyuncularin istegine ilgisizligiyle durdurulamaz bir itibar ve oyuncu kaybiyla karşi karşiya. Yeni oyun çıkardık gelin dese bu denli ilgi görür müydü onun yerine bu oyun rakipmiş gibi yapip nttgame den nefret eden tayfayi direk yanina çekti oyun gerçekten güzel çıkarsa tüm tayfayi yanina çekip eski bol oyunculu knight online dönemine sadece küçük bir akıl oyunuyla farkli bir isimde dönebilir. RO Olabilitesi yok degil.

KS
IIB3RK4NTI

IIB3RK4NTI

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Ben sana kendi teorimi şöyle açıklayayim.Nttgame gerek yönetim ekibi gerekse oyuncularin istegine ilgisizligiyle durdurulamaz bir itibar ve oyuncu kaybiyla karşi karşiya. Yeni oyun çıkardık gelin dese bu denli ilgi görür müydü onun yerine bu oyun rakipmiş gibi yapip nttgame den nefret eden tayfayi direk yanina çekti oyun gerçekten güzel çıkarsa tüm tayfayi yanina çekip eski bol oyunculu knight online dönemine sadece küçük bir akıl oyunuyla farkli bir isimde dönebilir. RO Olabilitesi yok degil.
aynı şeyden bahsediyoruz işte :D farklı ne var

LynKeus

Oyuncu
RogueLynKeus
Level
3
Bazı arkadaşların yorumlarına katılıyorum,
Oyun Knight ile benzer özellikleri barındırıyor fakat yayıncı olarak Mgame firmasının olacağını pek mümkün bulmuyorum belki bir anlaşma vardır belki firmalar arasın da arka planda farklı anlaşma ve görüşmeler vardır ancak umarız ki Nttgame veya Mgame işin içine girmez firma kendi bünyesinde gelişim sağlayıp kendisi ilerleme kazanabilir diye düşünüyorum.

IITURKII

Yeni Oyuncu
RogueIITURKII
Level
0
Bilmiyorum ama bu işin içinde NTTgame varsa bizim klan başlamayacak.

Olasılıksız

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediOlasiliksiz
Level
0
Olmasın. Eğer bu oyun P2Win moduna dönerse ağır eleştiri alır. Ne zengin bir ülkeyiz ne de bütün insanlarımız zengin. Para kazanmanın başka bir yolunu bulsunlar. L.O.L gibi Dota2 Gibi herkesin eşit olabileceği seviyelerde olmayan bir oyun kimsenin ilgisini çekmez ve eleştiri getirtir. Umarım başlangıçta daha eşit adaletli zamanla yavaşça parayı kıracağımız oyun olur düşüncesinde de olmazlar. K.O Nesili aptal değildir.

KS
IIB3RK4NTI

IIB3RK4NTI

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Olmasın. Eğer bu oyun P2Win moduna dönerse ağır eleştiri alır. Ne zengin bir ülkeyiz ne de bütün insanlarımız zengin. Para kazanmanın başka bir yolunu bulsunlar. L.O.L gibi Dota2 Gibi herkesin eşit olabileceği seviyelerde olmayan bir oyun kimsenin ilgisini çekmez ve eleştiri getirtir. Umarım başlangıçta daha eşit adaletli zamanla yavaşça parayı kıracağımız oyun olur düşüncesinde de olmazlar. K.O Nesili aptal değildir.
P2WIN olmamasına imkan yok...+ basma ve pazar özelliği olduğu sürece sadece PUS itemlerini dengeli ve uygun tutarak P2WIN ın önüne geçemezsin..Bu oyun zamanla KO nun aynısı olacak ve bunu biz oyuncular yapacağız...

Frostdark

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Rise online eğerki Knight online nın daha iyi grafik motorlu bir versiyonu olacak sa sonu knight online dan farksız olmayacaktır. Hani şuan 100 binlik 150 binlik karakterler varya o misal.

Ardasdasd

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediSeçilmedi
Level
0
Profesyonel bi çalışma değil bu oyun zaten çalıntı görsellerde özgün değil internetten hazır görseller satın alınmış neyde emek sarfettiler acaba çok merak ediyorum bildiğin konun makyajlısı yani oyun .