• Rise Online World Türkiye'nin, hiçbir kurum, kuruluş ve Rise Online World ile bağı bulunmamaktadır. Rise Online Forum gönüllü oyuncular tarafından kurulmuştur.

Güncelleme Notları 09.06.2020

admin

Administrator
Yönetici
PriestWar
Level
8
1- Proje hakkında bazı bilgilendirmeler:

Alfa öncesi testlerde oyunumuzun alfa testinde oyunu oynayacak oyunseverler için tamamen hazır olması gerekiyordu. Sonradan eklenen bazı eklentiler, özellikler, iyileştirmeler ve geliştirmeler nedeniyle bazı teknik sorunlar ortaya çıktı ve bunların üzerinde çalışmalar yapıldı. Bu yüzden ilk aşamada belirtilen tarih aralığında alfa testini başlatamadığımız için özür dileriz.

Aslında en başından da bahsettiğimiz buydu: Mmorpg'lerde her zaman planda olmayan şeyler çıkabilir ve düşündüğünüz sürede işleri tamamlayamayabilirsiniz veya hiç ummadığınız yerden sorunlar çıkabilmektedir. Bu anlamda size daha iyi bir oyun sunmak adına optimizasyonlar yapıldı, yapılmaya devam ediliyor. 2 hafta içerisinde alfa öncesi son bir test daha yapılacak, bir aksilik olmazsa bu testten sonra alfa testleri için tarih verebileceğiz.

Biz de sizler gibi sabırsızız ama size her şeyden önce iyi ve oynamaya değer bir oyun sunmak istiyoruz. Daha önce belirtilen geliştirici notlarına ek olarak; oyun projemiz 2 üniversiteden ve Teknopark’tan onay almıştır. Firma olarak geçişimiz de ilerleyen günlerde sağlanacaktır.

2- Salgı sürecinde neler yapıldı

Harita optimizasyonları yapıldı
Silah optimizasyonları yapıldı
Zırh optimizasyonları yapıldı
VFX optimizasyonları yapıldı
Genel animasyon optimizasyonları yapıldı
4 yeni yaratık (1 adedi boss) modellemesi yapıldı
2 yeni pet modellemesi yapıldı
4 yeni binek modellemesi yapıldı
10 adet saç modellemesi yapıldı
2 adet NPC modellemesi yapıldı
15 özel kostüm modellemesi yapıldı
Anti-cheat entegrasyonu (bitti)
Zone teleport görsel çalışması (bitti)
Kanallar arası teleport sistemi (devam ediyor)
Upgrade sistemi (geliştirme devam ediyor)
Silah ve zırh FX çalışmaları (hazır ancak geliştirmeler devam ediyor)
UI iyileştirmesi (devam ediyor) - Skill ikonlarında revizasyon (bitti)
Mevcut yeteneklerin revize edilmesi ve yeni yetenekler
(Yeni eklenen skillerin planlanması, detaylandırılması, entegre edilmesi, test edilmesi, ikon çalışmaları devam ediyor)
Yay ve ok animasyonu (bitti) - Yaratıkların vuruş animasyonları (geliştirme devam ediyor) - Karakterlerin koşma, skill, yüzme animasyonları (geliştirme ve iyileştirme devam ediyor)
Pelerin tasarımları devam ediyor
Party ve Private Message sesli sohbet entegrasyonu (devam ediyor)

3- Beta’ya kadar eklenmesi veya geliştirilmesi düşünülenler:

Item soulbound (Ruh bağı) sistemi: Belirli seviye itemler ruh bağı olarak karaktere bağlı olacak. Direkt ruh bağı olarak düşen eşyalar da olabilecek. Detaylar ilerleyen aşamalarda açıklanacak.

Item rune (Eşya rün) sistemi: Silahlara farklı özelliklerdeki rünler yerleştirilerek güçleri arttırılabilecek. Silahların sahip olduğu rün slotları farklı sayıda olabilecek. Böylece düşük kalitedeki silahlar rünler sayesinde değerli olabilecek. Rünler sadece silahlara yerleştirilebilecek. Detaylar ilerleyen aşamalarda açıklanacak.

Party roll sistemi (Parti içerisinde dropların ne şekilde dağıtılacağına yönelik seçenekler: Rastgele dağıt, /roll yazanlar arasında en yüksek skor alana dağıt, eşyayı almak isteyen kişiler arasında rastgele dağıt. - DPS meter - Parti içerisinde oyuncuların ne kadar hasar vurduğu ve ne kadar şifa verdiği görülebilecek.

ZazoBEY

Yeni Oyuncu
RogueZazoBEY
Level
0
İtem rüne olmamış biz Metin2 saçmalığı oynamak istemiyoruz her karaktere ayrı item yapmak hoş değil daha ayrı bi zaman kaybı ve + basması var bu ihtimali değerlendirin rün sistemine bakış açısı hoş değil

Son düzenleme:

Olasılıksız

Yeni Oyuncu
Sınıf SeçilmediOlasiliksiz
Level
0
İtem rünü kesinlikle mükemmel bir düşünce, Oyunun PK kısmının basitliğini en az düzeye indirip, karmaşık farklı güç kombinasyonu oyunda dengesizliğin getirdiği dengeyle zevk aracına dönüştürecektir. Tebrik ediyorum aklımdaki bir düşünceydi yazmış dahi olabilirim. En azından bir video atıp şu silah şundan daha iyidir şunu alın denilmez artık.

LynKeus

Oyuncu
RogueLynKeus
Level
3
Güzel haberler gelmeye başlamış umarım testi kısa bi süre sonra açarlar eksik bilgimiz olan konuları görerek geliştirebiliriz.

Bekir

Yeni Oyuncu
RogueSiriusBlack
Level
0
Boş çıktı ya şubat da ilk gördüğümde çok heyecanlanmıştım ama ko nün yerini tutucak kaliteye sahip değil bu anca metin2 oynayanları kendine çeker binekmis run falanmış boş yani

DeccaL

Aktif Oyuncu
PriestDeccaL
Level
6
Boş çıktı ya şubat da ilk gördüğümde çok heyecanlanmıştım ama ko nün yerini tutucak kaliteye sahip değil bu anca metin2 oynayanları kendine çeker binekmis run falanmış boş yani
piyasadaki bir çok oyuna göre,kabul edilebilir kalitede, en azından malum oyuna alternatif olup tahtına bir tehdit olacaktır,rekabet her zaman kaliteyi getirir..

KayzeR

Yeni Oyuncu
RogueKayzeR
Level
0
yıllarca malum oyunu oynadık ve bu oyunun görüntüsünden efectlerinden şikayet edeni hiç anlamıyorum sanki malum oyunun her yerinden görüntü akıyor...

DeccaL

Aktif Oyuncu
PriestDeccaL
Level
6
yıllarca malum oyunu oynadık ve bu oyunun görüntüsünden efectlerinden şikayet edeni hiç anlamıyorum sanki malum oyunun her yerinden görüntü akıyor...
Ne güzel dedin, tebrikler..

hiç yoktan uçuk ücretler olmayacak ayrıca pustaki eşyaların malum oyun kadar inanılmaz farklar yaratmayacağını da düşünüyorum.
Katılıyorum; Şu an malum oyuna bismillah demek nereden baksan 200-300 tl gerektiriyor Ne o Free play hesapta 400 cash almassan telefonun aktif olmuyor trade vs hiç bir şey yapamıyorsun...

Moderatörün son düzenlenenleri:

KayzeR

Yeni Oyuncu
RogueKayzeR
Level
0
Katılıyorum; Şu an malum oyuna bismillah demek nereden baksan 200-300 tl gerektiriyor Ne o Free play hesapta 400 cash almassan telefonun aktif olmuyor trade vs hiç bir şey yapamıyorsun...
Ben şuan ki halinin bile diğer oyundan çok daha iyi olduğunu düşünüyorum ki official kadar çok düzenleme de olacaktır açıkçası umutluyum.Ve ayrıca discord hesabında bir şey dikkatimi çekti Sezon sistemi olacakmış bu demek oluyor ki çok fazla parayla itemin alınamayacağı ve daha çok sezon sisteminde kostümler satılacağı gibi bir şey uyandırdı bende umarım da öyle olur.

DeccaL

Aktif Oyuncu
PriestDeccaL
Level
6
Ben şuan ki halinin bile diğer oyundan çok daha iyi olduğunu düşünüyorum ki official kadar çok düzenleme de olacaktır açıkçası umutluyum.Ve ayrıca discord hesabında bir şey dikkatimi çekti Sezon sistemi olacakmış bu demek oluyor ki çok fazla parayla itemin alınamayacağı ve daha çok sezon sisteminde kostümler satılacağı gibi bir şey uyandırdı bende umarım da öyle olur.
Ya iyi kötü görecelidir elbette ama şurası kesin ki;Bu oyun şansı hak ediyor, ve bu şansı vereceğimizi düşünüyorum sonrası zaman ve emek işi eğer kötüden ders alırlar iyiye yönelirler se devam ederiz.Ha yok kötüde ısrar ederlerse Uninstal bizim elimizde o da çok basit :)

KayzeR

Yeni Oyuncu
RogueKayzeR
Level
0
Ya iyi kötü görecelidir elbette ama şurası kesin ki;Bu oyun şansı hak ediyor, ve bu şansı vereceğimizi düşünüyorum sonrası zaman ve emek işi eğer kötüden ders alırlar iyiye yönelirler se devam ederiz.Ha yok kötüde ısrar ederlerse Uninstal bizim elimizde o da çok basit :)
Oyun açıldığında hangi Irkta olmayı planlıyorsun hocam

Sence kaç tane pk alanı olacak ardream base cz gibi çoklu bir pk alanı bekliyor musun ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

DeccaL

Aktif Oyuncu
PriestDeccaL
Level
6
Sence kaç tane pk alanı olacak ardream base cz gibi çoklu bir pk alanı bekliyor musun ?
Eğer oyunu bir nebze de olsa malum oyun mantığında kabul edersek tabii ki olacaktır, ama bence akıllı bir oyun yayıncısı olsam bukadar benzerlik riskine girmez diğer oyunlardan da esinlenerek Dungeon a bağlı bir oyun da türetirdim zira diğer türlü bir çok muhalif görüşü haklı çıkarırlar malum oyun kopyası olarak afişe edilir..

Bekir

Yeni Oyuncu
RogueSiriusBlack
Level
0
Ya olsun malum oyun kopyası olsun ama bizden olsun pus tl olsun grafikler zaten güzel ama gidip de 3 4 mmorpg oyununu da birbirine karmazsın ya bu oyunda ko var mt2 var bdo var değişik ben malum oyunun türk firması tarafından kurulduğunu düşünüp daha da çok heyecanlandım zira öyle olmassa hepimiz malum oyuna bafimliyiz ara veririz ama bırakamayız bu oyunu 2 ay oynayıp tekrar yuvamıza dönecek gibi hissediyorum siz farklı oyun istiyorsanız zaten çeşitli sağlam oyunlar var bdo gibi gidin orda takılın

DeccaL

Aktif Oyuncu
PriestDeccaL
Level
6
Kısmet bakalım ama ben bu oyunun ciddi anlamda yer edeceğini düşünüyorum..